Nobel biocare

VU medicinos studentų konferencija apie kūno donorystę

Kūno donorystė Lietuvoje nėra dažnai aptariama, bet būtent šia tema Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) padalinys Medicinos fakultete nusprendė suorganizuoti konferenciją „Mirusieji moko gydyti“. Medicinos studentai į lapkričio 21 dieną vykusią konferenciją sukvietė ne tik medikus, bet ir kitų sričių ekspertus, kurie prisidėjo prie mažo kūno donorystės mokslui ir studijoms Lietuvoje patrauklumo problemos sprendimo.

Konferencijos metu buvo aptarti svarbiausi kūno donavimo teisiniai, etiniai ir psichologiniai aspektai, patiriamos problemos ir galimi jų sprendimo būdai. Diskusijos dalyvių teigimu, pirmieji žingsniai kūnų paaukojimui yra tokie pat sudėtingi, kokie prieš keletą metų buvo ir organų donorystei – žmonėms sunku perlipti per savo pačių ar kitų įdiegtas nuostatas, sudėtinga atskirti ribas, kur prasideda ir baigiasi tikrasis ,,aš“ ir koks kūno vaidmuo tiek gyvenime, tiek po mirties. Dovanoti savo kūną visada lengviau artimam ir mylimam žmogui, todėl kūno donacija mokslo labui yra neabejotinai drąsus ir kilnus poelgis – su tuo sutiko ir medikai, ir psichologai ir bažnyčios atstovai.

Konferencijos metu studentų atstovai pristatė ekspertams ir savo pasiūlymus, tarp kurių – tinklapis su visa informacija apie kūnų aukojimą mokslui ir studijoms, kaičioji reklama medicinos įstaigų tinklapiuose, socialinės kampanijos, visuomenės švietimas donorystės tematika. Studentų atstovų nuomone, taip pat būtina įtvirtinti aiškią kūno donorystės mokslui tvarką, nes šiuo metu teisinė bazė neprisideda prie efektyvesnio sistemos veikimo.

,,Esame medicinos studentai. Jaučiame atsakomybę už savo būsimą specialybę ir darbą. Suprantame, jog jei dabar turėsime kūnų, iš kurių galima mokytis – būsime geresni specialistai, todėl ir bandome prisidėti prie šios problemos sprendimo. Artimiausiu metu Sveikatos apsaugos ministerijai išsiųsime pasiūlymus“, – teigė VU SA MF pirmininkė Neringa Čėnaitė. Studentų atstovė mano, jog kūno donacijos nepopuliarumą lemia keletas skirtingų priežasčių, kurios reikalauja holistinių sprendimų. „Reikalinga tiek gerai išvystyta kūnų aukojimo sistema, tiek žmonių suvokimas, jog savo kūnu investuoji į tūkstančių kitų žmonių gerovę, sveikatą ir net gyvybę“, – mintimis dalinosi N. Čėnaitė.

Konferencijoje dalyvavo VU Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros vedėja prof. dr. Janina Tutkuvienė, klinikinė psichologė – psichoterapeutė, socialinių mokslų daktarė ir dėstytoja Agnė Matulaitė, kunigas Mindaugas Malinauskas, advokatų kontoros LAWIN teisininkas, VU Teisės fakulteto Viešosios teisės katedros doktorantas Šarūnas Narbutas bei Asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Ugnė Šakūnienė.

Ši konferencija yra VU SA Medicinos fakultete organizuojamų Medikų dienų 2013 (MEDI) renginių ciklo dalis. Renginio vaizdo įrašą bus galima rasti adresu: www.vumfsa.lt.

Bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE