Rawpowders

VšĮ Nacionalinis kraujo centras pilnai patenkina kraujo komponentų poreikius

Viešoji įstaiga Nacionalinis kraujo centras pilnai patenkina kraujo komponentų poreikius ir turi sukaupęs pakankamas visų reikiamų kraujo komponentų atsargas. Nuo 2010 m. sausio 1 d. VšĮ Nacionalinis kraujo centras teikia kraujo komponentus asmens sveikatos priežiūros įstaigoms pagal sutartis. Nei viena ligoninė neišreiškė nusiskundimų dėl laiku  nepateiktų kraujo komponentų ar jų kiekio.

Š. m. kovo 19 d.  LRS Sveikatos reikalų komiteto išplatintame pranešime „Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas A. Matulas kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą dėl kraujo trūkumo ligoninėse” teigiama, kad Vilniaus universiteto Santariškių klinikose ir kitose Vilniaus miesto ligoninėse pacientai negauna reikalingo kraujo, o pasak gydytojų tokia situacija susidarė dėl to, kad kraujo centrai, o ypač VšĮ Nacionalinis kraujo centras, nebeturi kraujo atsargų.

„Esame nustebinti dėl viešai išplatintos informacijos, neva Nacionalinis kraujo centras nebeturi kraujo atsargų. Norime paneigti šią tikrovės neatitinkančią informacija ir užtikrinti, kad Nacionaliniame kraujo centre sukauptos atsargos pilnai patenkina ir užtikrina kraujo komponentų tiekimą Lietuvos ligoninėms. Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio filialuose sukauptos kraujo komponentų atsargos kelių valandų bėgyje gali būti pristatytos į bet kurią Lietuvos ligoninę, o, esant reikalui, Nacionalinio kraujo centro medikų brigada yra pasiruošusi dirbti ir naktį, kad būtų užtikrinti skubūs ligoninių užsakymai”, – teigia Vytenis Kalibatas, VšĮ Nacionalinio kraujo centro direktorius.

VšĮ Nacionalinis kraujo centras vykdo visus sutartinius įsipareigojimus su Lietuvos ligoninėmis, bei teikia reikiamus kraujo  komponentų kiekius pagal numatytas sutartyse sąlygas. Visi užsakymų kiekiai buvo įvykdyti laiku. Pavieniai atvejai, kai laikinai pritrūksta tam tikros grupės kraujo komponento, yra pilnai įvykdomi per 8 valandas nuo užsakymo pateikimo.

VšĮ Nacionalinis kraujo centras ruošia visus kraujo komponentus, patvirtintus Sveikatos apsaugos ministro įsakymo sąraše. VšĮ Nacionalinis kraujo centras yra vienintelė kraujo donorystės įstaiga Lietuvoje, kuriai išduoti Geros Gamybos Praktikos ir Kokybės vadybos ISO 9001:2008 sertifikatai.

 

Jūratė Vaidelienė

ryšių su visuomene specialistė

VšĮ „Nacionalinis kraujo centras”

tel. (8 5) 2392435

mob. (8 698) 84493

el. paštas  j.vaideliene@kraujodonoryste.lt

Žolyno g. 34 , LT-10210 VilniusTAIP PAT SKAITYKITE