Venoruton spray purškalas kojoms

Vokietijoje toliau plinta mažo patogeniškumo paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Vokietijoje, Žemosios Saksonijos regione (Vechta, Landkreis) nustatytas dar vienas žemo patogeniškumo H7 paukščių gripo protrūkis. Šis atvejis patvirtintas paukštyne, kuriame laikyta 13 tūkstančių vištų dedeklių.

Kaip pranešė Vokietijos veterinarijos specialistai, užkrėstame paukštyne vištos nedelsiant buvo sunaikintos, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos. Šiuo metu atliekami epizootiniai ir epidemiologiniai tyrimai, aiškinamasi, ar naujas atvejis nesusijęs su anksčiau tame pačiame regione patvirtintu žemo patogeniškumo H7N7 paukščių gripo protrūkiu. Ankstesnis paukščių gripo atvejis buvo patvirtintas paukštyne, esančiame už 60 km, kur buvo laikoma 34,5 tūkstančio vištų dedeklių.
Iš šio regiono uždrausta gabenti vištas dedekles į kitas ES valstybes ar trečiąsias šalis dėl vis pasikartojančių paukščių gripo protrūkių. Šiais metais žemo patogeniškumo paukščių gripas be Vokietijos buvo nustatytas Italijoje ir Olandijoje.
„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dėl paukščių gripo grėsmės Lietuvoje atlieka naminių ir laukinių paukščių stebėseną. Šiais metais Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištirta beveik 300 mėginių, pavojingo paukščių gripo viruso nenustatyta,” – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Pumputis.

TAIP PAT SKAITYKITE