Mollers

Vokietijoje bus įteisinta neapbibrėžta lytis

Kaip praneša BBC, Vokietija veikiausiai taps pirmąja Europos valstybe, kurioje bus leista kūdikį registruoti kaip „trečios lyties” atstovą, nepriskiriant nei vyriškai, nei moteriškai lyčiai. „Naujoji” lytis bus įvardinta, kaip „neapibrėžta”.

Tiesa, tai bus leidžiama daryti tik su tais kūdikiais, kurie turi abiejų lyčių požymių ir kuriems reikalinga chirurginė intervencija. Teigiama, kad Vokietijoje yra užfiksuoti 2000 tokių atvejų, kai kūdikis gimsta su abiejų lyčių požymiais. Iki šiol tėvams reikėjo labai greitai apsispręsti, kuriai lyčiai kūdikis turėtų būti priskirtas, dabar gi kūdikį galima bus įregistruoti, kaip neapibrėžtos lyties ir leisti jam pačiam apsispręsti, kai jis tik tam subręs. Vokiškuose pasuose atsiras nauja galimybė lyties vietoje rašyti X.

Tiesa, nėra aišku, kokią įtaką toks  sprendimas gali turėti teisės aktams, reglamentuojantiems santuoką. Dabartiniai įstatymai santuoką apibrėžia, kaip vyro ir moters sąjungą, o kitiems atvejams yra palikta socialinės partnerystės galimybė.

Bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE