REXSAN

VLK: pasirašytos pirmosios sutartys su paslaugų teikėjais

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad sutarčių sudarymo su sveikatos priežiūros įstaigomis procesas vyksta sklandžiai: jau pasirašytos pirmosios sutartys. Teritorinės ligonių kasos (TLK) jau sudarė sutartis su reabilitacijos ir sanatorinio gydymo, dantų protezavimo paslaugas teikiančiomis įstaigomis, su vaistinėmis ir optikomis, už kurių suteiktas paslaugas gyventojams bus mokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Artimiausiu metu sutartys bus pasirašomos ir su kitais paslaugų tiekėjais. Pavyzdžiui, TLK jau baigia derinti sutarčių projektus su įstaigomis, teikiančiomis pirminės asmens sveikatos priežiūros ir greitosios medicinos pagalbos paslaugas. Tad artimiausiu metu su jomis irgi bus sudaromos sutartys, pagal kurias bus kompensuojamos gyventojams suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidos.

Vilniaus TLK yra sudariusi sutartis su 72 reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančiomis įstaigomis, 104 dantų protezavimo paslaugų teikėjais, 8 optikomis dėl akinių lęšių įsigijimo išlaidų apmokėjimo ir su 62 vaistinėmis dėl vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo.

Kauno TLK jau pasirašė 73 sutartis su dantų protezavimo paslaugų teikėjais ir pateikė pasirašyti sutartis 76 vaistinėms ir 9 optikoms. Kitoms įstaigoms, teikiančioms asmens sveikatos priežiūros paslaugas, buvo pateikti derinti 116 sutarčių projektų, iš kurių 2 – dėl slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų.

Šiaulių TLK yra pasirašiusi 64 sutartis su medicininės reabilitacijos įstaigomis, 8 sutartis su greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančiomis įstaigomis, 43 sutartis su šiame regione veikiančiomis vaistinėmis ir 7 optikomis. Šiuo metu derinami sutarčių projektai su 51 ambulatorines paslaugas ir 36 dantų protezavimo paslaugas teikiančiomis įstaigomis.

Klaipėdos TLK yra pasirašiusi sutartis su 74 medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančiomis įstaigomis, su 41 vaistine, 3 optikomis ir 53 dantų protezavimo paslaugas teikiančiomis įstaigomis.

Panevėžio TLK jau sudarė sutartis su 43 dantų protezavimo paslaugas teikiančiomis įstaigomis, 42 sutartis su vaistinėmis, 4 sutartis su optikomis, pratęsė 57 sutartis dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugų teikimo ir pateikė 40 pasiūlymų sudaryti sutartis įstaigoms, teikiančioms pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

VLK primena, kad šių metų sutartys su gydymo įstaigomis yra pasirašomos tokiomis pat sąlygomis kaip ir pernai, siekiant užtikrinti iki šiol pasiektą asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo lygį. Už šias paslaugas bus mokama taikant tą pačią šiuo metu galiojančią bazinių kainų balo vertę (šiuo metu mažiausia balo vertė – 0,89 lito). Kol bus sudarytos naujos sutartys, už gyventojams suteiktas paslaugas atsiskaitoma pagal praėjusių metų sutarčių sąlygas. Sutarties pratęsimo laikotarpiu vienam mėnesiui skiriama 90 proc. 1/12 praėjusių metų sutartyje numatytos sumos. Susidaręs skirtumas mokant už suteiktas paslaugas pagal senas sutartis bus kompensuojamas pasirašius naujas sutartis su gydymo įstaigomis.

VLK ir TLK stengiasi, kad sutarčių derinimo procesas baigtųsi kuo greičiau ir nedelsiant būtų pasirašomos sutartys su sveikatos priežiūros paslaugų tiekėjais.

Teritorinių ligonių kasų sudarytos sutartys

Vilniaus TLK Kauno TLK Klaipėdos TLK Panevėžio TLK Šiaulių TLK Iš viso
Su reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigomis 72 0 74 57 64 267
Su vaistinėmis 62 40 41 38 43 224
Su optikomis 8 6 3 4 7 28
Su dantų protezavimo paslaugas teikiančiomis įstaigomis 104 73 53 43 36 309

2013 m. kovo 18 d. informacija

www.vlk.lt

TAIP PAT SKAITYKITE