REXSAN

VLK: gripo vakcinos jau nupirktos, gydymo įstaigas jos pasieks rudenį

Šiemet anksčiau nei įprastai nupirktos gripo vakcinos, kurios gydymo įstaigas pasieks rugsėjį, praneša Valstybinė ligonių kasa (VLK).

„Siekiant užtikrinti, kad gripo vakcinos šalies asmens sveikatos priežiūros įtaigas pasiektų kuo anksčiau, o ne tada, kai žmonės masiškai serga ir jiems vakcinos jau nebegali padėti, VLK dėjo pastangas, jog galėtų kuo anksčiau jas nupirkti“, – teigiama pranešime.

Todėl, anot VLK, šiemet gerokai anksčiau nei įprastai buvo surengtas viešųjų pirkimų konkursas, kuriam pasibaigus su jo laimėtoju – tiekėju, pasiūliusi gripo vakcinas optimaliomis sąlygomis – VLK sudarė sutartį šių metų liepos pradžioje dėl einamųjų metų sezoninės gripo vakcinos. Sutartis galioja 12 mėnesių.

Vakcinų nupirkta tiek, kad jomis paskiepyti bus galima 100 tūkst. žmonių, kurie priklauso rizikos grupėms – pensinio amžiaus, sergantys lėtinėmis ligomis ir panašiai.

Skiepai bus išdalinti 506 Lietuvos gydymo įstaigoms, kurios pasiūlys savo pacientams pasiskiepyti nuo gripo.

Gripo vakcinos galioja vienerius metus, todėl jos galios ir pasibaigus kitų metų pavasariui, kol dar yra reali rizika susirgti gripu.

Gripo vakcinos sudėtis priklauso nuo gripo viruso tipo, kurio tikimasi sulaukti.

TAIP PAT SKAITYKITE