Mollers

Visuomenės sveikatos specialistai: vaikų sveikata prastėja

Liko mėnuo, per kurį pirmokų bei naują mokyklą šįmet lankyti pradedančių vyresnių moksleivių tėvai, turėtų pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu, kurį būtina pateikti mokyklai. Šis terminas negalioja tiems mokiniams, kurie paskutinį kartą sveikatą tikrinosi mažiau nei prieš metus.

Visuomenės sveikatos specialistai pastebi, kad vaikų sveikata toliau prastėja ir susitvarkyti pažymėjimą ne vienam trunka ilgiau.

Jei moksleivis sveikata nesiskundžia, anot specialistų, per mėnesį apsilankyti pas gydytojus, jis greičiausiai spės. Užteks nueiti į šeimos gydytojo ar pediatro kabinetą ir pas odontologą. Pas pastarąjį nueiti patariama pirmiausia, nes tada pažymos tvarkymo laikas taip pat galėtų sutrumpėti.

Tiesa, daugiau laiko vaiko sveikatos patikrinimui turėtų skirti pirmokų tėvai. Pasak specialistų, mokykloms laiku sužinoti, kokia moksleivių sveikata, būtina tam, kad jie mokytis galėtų pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, arčiau lentos pasodinti tuos mokinius, kurie prasčiau mato, jei to reikia, sumažinti krūvį per kūno kultūros pamokas ar specialiai pritaikyti maitinimą.

Tiesa, už visuomenės sveikatą atsakingos institucijos pastebi, kad dėl to, jog trūksta pinigų, ne visos mokyklos atsižvelgia į savo mokinių sveikatos būklę.

Vaikai dažniausiai skundžiasi regos, laikysenos bei virškinimo sutrikimais. Tam įtakos dažniausiai turi nejudrus gyvenimo būdas, didelis pamokų krūvis ar nepritaikyti suolai.

TAIP PAT SKAITYKITE