Sebamed

Vilnius ruošiasi gripo epidemijai

Sergamumas gripu ir kitomis ūminėmis kvėpavimo takų ligomis sostinėje bei kai kuriuose Vilniaus apskrities rajonuose artėja prie epidemijos lygio.

Tai sveikata.diena.lt patvirtino Vilniaus visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėja Giedrė Aleksienė. „Praėjusios savaitės duomenimis, dešimčiai tūkstančių žmonių Vilniaus mieste teko 77 susirgimai gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Kai šis skaičius pasiekia šimtą, skelbiama epidemija, – kalbėjo G.Aleksienė. – Šis skaičius po truputėlį auga. Ankstesnę savaitę 10 tūkst. žmonių teko beveik 73 susirgimai. Laukiame epidemijos. Dabar pradėjo daugėti kaip tik gripo atvejų. Yra net hospitalizuotų žmonių. Infekcinėje ligoninėje šiuo metu gydoma 12 žmonių.”

Pasak specialistės, gripo ir kitų ligų rizika kiek pamažėjo dėl to, kad moksleiviai išleisti šventinių atostogų, tačiau po švenčių galimas naujas susirgimų pliūpsnis. G.Aleksienė nesiryžo prognozuoti, kada sergamumas gripu ir kitomis kvėpavimo takų ligomis pasieks epidemijos lygį – esą tai gali įvykti ir kitą savaitę, ir vasarį.

Anot pašnekovės, Vilniaus regione sergamumas kiek mažesnis – 66,3 susirgimo 10 tūkst. žmonių. Tačiau kiek sudėtingesnė situacija yra Trakų rajone. Ten dešimčiai tūkstančių gyventojų tenka 86,7 susirgimo, o prie epidemijos lygio artėjama sparčiausiai.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE