Gudručio vaistinė

Vilniaus priklausomybės ligų centras atšaukė streiką

Vilniaus priklausomybės ligų centro (VPLC) darbuotojai atšaukė ketvirtadienį planuotą įspėjamąjį streiką.

Centro direktoriaus pavaduotojas Algirdas Mižutavičius BNS sakė, kad atšauktas ir ketvirtadienį planuotas dviejų valandų įspėjamasis, ir nuo liepos 11 dienos planuotas vienos ar daugiau dienų streikas.

Taip nuspręsta, kai trečiadienį savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktorius Gintaras Žandaravičius viešai pareiškė, jog centro perdavimo Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) klausimas bus sprendžiamas kitą savaitę.

„Vakar per televiziją vykusioje laidoje žurnalistei telefonu Vilniaus savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktorius G.Žandaravičius pareiškė, kad klausimas dėl mūsų centro perdavimo ministerijai bus sprendžiamas liepos 10 dieną tarybos posėdyje. Suprasdami situacijos keblumą, dar kartą patikėdami, kad galbūt tikrai šįkart išsispręs, nenorėdami apsunkinti pacientų problemų dėl ligos, interesantų kreipimosi ir visa kita, nutarėme susilaikyti šį kartą“, – sakė A.Mižutavičius.

Streiką planavę VPLC darbuotojai siekia gauti vėluojančias algas bei užtikrinti įstaigos funkcionavimą.

Vilniaus miesto savivaldybė šiemet smarkiai sumažino VPLC finansavimą. Pernai centrui ji buvo skyrusi 5,5 mln. litų, šiemet – 1,5 mln. litų. SAM šiai įstaigai davė 1 mln. litų. Savivaldybė VPLC ketina perduoti ministerijai.

TAIP PAT SKAITYKITE