Gudručio vaistinė

Verslo centro dangoraižiuose varžysis sporto entuziastai

Renginio tipas: Renginys
Renginio data: Penktadienis, 2019 m. spalio 4 d.
Renginio pradžia: 15:00
Renginio vieta: Verslo centras 3Burės

Varžybos verslo centro dangoraižiuose – į tokį netikėtą renginį sveikata besirūpinančius ofisų darbuotojus nutarė pakviesti Vilniaus verslo centrai 3BURĖS ir VERTAS. Organizatoriai intriguoja, kad šiame renginyje laukia tikrai ekstremalūs išbandymai, kurie gali būti per sunkūs net etatiniams sporto renginių dalyviams – vietoje Lietuvai įprastų lygumų čia teks įveikti vos ne 100 metrų aukščio bokštus.

„Kai kam gali būti ir per sunku, – šypsosi „3Burių“ ir „Verto“ vadovė Rūta Narutavičė. – Visgi varžybas rengiame biurų darbuotojams, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia prie darbo stalų, dirbdami prie kompiuterių. Todėl pirmą kartą nesirinksime ekstremaliausių maršrutų variantų. Renginys bus labiau orientacinių varžybų tipo – bet ir čia lengva nebus, nes verslo centro plotas didelis, įveikiant trasą per kelis dangoraižius reikės bendroje sumoje užkopti į tikrai nemažą aukštį“.

Iššūkiai – net rimtiems sportininkams

Orientacinės varžybos „3Burės“ verslo centre prasidės spalio 4 dieną 15 valandą. Jų metu ne didesnės nei 4 žmonių komandos verslo centre ieškos užuominų, kurios geriau supažindins su pastatais ir pastatų laiptinėmis – neatrastomis erdvėmis, teikiamomis paslaugomis, skatins naudotis laiptinėmis kasdieniniame gyvenime. Energingos dienos pabaigoje apdovanoti bus visi: pirmų trijų vietų laimėtojai džiaugsis „3Burės“ verslo centre įsikūrusios sporto studijos „In Balance“ abonementais, likusieji dalyviai – paguodos prizais.

Pasak R.Narutavičės, po pirmųjų renginių organizatoriai galės įvertinti, kokio tvirtumo sportininkų galima rasti tarp verslo centro darbuotojų. Jiems verslo centre žadama rasti rimtų iššūkių.

„Verslo centre yra trys dangoraižiai, kurių bendras aukštis viršija 230 metrų. Palyginimui, tai būtų lygu penkis kartus užbėgti į Trijų Kryžių kalną. Tik pas mus sunkiau – kilti į kalną reikia ne tokiu stačiu keliu, kaip mūsų laiptinėse“, – aiškino R.Narutavičė.

„3Burių“ dangoraižio laiptines jau yra išbandę sportininkai, tiesa, neoficialiai. Šiais metais ekstremaliam kalnų maratonui Italijoje ruošęsis vienas lietuvis pusę metų bėgiojo dangoraižio laiptinėje. Toks pasiruošimo metodas pasiteisino – vyras užėmė vieną iš prizinių vietų.

Sveikatingumas – biurų veiklos dalis

Neįprastoje vietoje – biurų komplekse vyksiantis renginys atspindi pasaulyje ryškėjančias darbuotojų sveikatingumo skatinimo tendencijas, kurios po truputį ateina ir į Lietuvą.

„Dar neseniai verslo centrai lepindavo savo nuomininkus įvairiais pramoginiais renginiais, tačiau prioritetai pasikeitė. Šiandien visi nori gyventi sveikiau, aktyviau, geriau jaustis tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Nors užsienyje vis daugiau investuojama į darbuotojų sveikatą, Lietuvoje gerųjų pavyzdžių dar ne tiek daug, tad jau prieš kurį laiką nusprendėme imtis iniciatyvos“, – apie varžybų idėją pasakoja R. Narutavičė.

Pasak jos, panašios iniciatyvos Švedijos investicijų bendrovės „Eastnine“ valdomuose verslo centruose bus įgyvendinamos reguliariai: „Mankštos, kūno indeksų matavimai, žaliųjų kokteilių gaminimo pamokos – tai tik keletas pavyzdžių. Gynėjų gatvėje įsikūrusiame biurų komplekse „Vertas“ skelbiamas kitas įdomus iššūkis – darbuotojai varžysis, kas per tam tikrą laiką nueina daugiausiai žingsnių. Rezultatai bus fiksuojami specialiomis programėlėmis, o nugalėtojai apdovanojami.“

Kaip teigia R. Narutavičė, sveikatingumo skatinimas – „Eastnine“ valdomų pastatų strategijos dalis. Net ir tarp renginių biurų darbuotojai bus specialiai skatinami naudotis laiptinėmis, vietoje liftų. „Neapsiribojame vien aukščiausių pastatų tvarumo reikalavimų įgyvendinimu. Jei pastatas tausoja gamtą ir aplinką, siekiame, kad ir jame dirbantis žmogus būtų sveikas, sąmoningas, vadovautųsi sveikos gyvensenos principais. „Eastnine“ netgi turi darbo poziciją specialistui, atsakingam už tai, kad minėti tikslai būtų įgyvendinti“, – sako „LEED Platinum“ bei „LEED O&M Platinum“ aplinkosaugos sertifikatais įvertinto verslo centro „3Burės“ vadovė.

Sėdėjimą prilygino rūkymui

Kad sveikatingumo klausimas sulaukia vis didesnio susidomėjimo tiek iš įmonių vadovų, tiek iš darbuotojų, pastebi ir žmogiškųjų išteklių specialistai. „Kadaise konvejerių darbininkams buvo skiriamos papildomos poilsio pertraukos arba dalinamas pienas už darbą kenksmingoje aplinkoje. Dabar siekiama ne suteikti kompensacijas, bet sukurti motyvuojančią, žmonių sveikatai palankią aplinką“, – pastebi GoodPeople.lt konsultantas, Personalo valdymo profesionalų asociacijos valdybos narys dr. Mantas Tvarijonavičius.

Pasak jo, kreipdamos dėmesį į sveikatingumą, organizacijos siunčia savo darbuotojams žinutę: „Mums rūpi, kad jūs gerai jaustumėtės ir būtumėte sveiki“. Suprantama, tai prisideda prie patrauklaus darbdavio įvaizdžio formavimo, o taip pat ir geresnių verslo rezultatų.

„Įmonės imasi pačių įvairiausių veiksmų – pavyzdžiui, „Barclays“ banko paslaugų centre darbuotojai buvo skatinami ne naudotis liftu, bet vaikščioti laiptais. Kitur vyksta sveikos gyvensenos mokymai, užsiimama mankšta, joga, o susirinkimuose bendraujama nebe sėdint, o stovint. Juk kai kurie sveikatos specialistai sėdėjimą biure jau net lygina su rūkymu. Kalbant apie pastarąjį įprotį, žinau ne vieną įmonę, kuri cigarečių atsisakyti bandančius darbuotojus skatina finansiškai“, – pavyzdžiais dalinasi M. Tvarijonavičius.

 

 

TAIP PAT SKAITYKITE