REXSAN

Vasara su vaikais: 10 įdomesnių ir pigesnių laisvalaikio idėjų

Savaitgalių nuo mažylio gimimo iki jo pilnametystės tėra tik 936, todėl su vaikais verta praleisti kiekvieną iš jų. Tačiau idėjų, ką įdomaus nuveikti, kartais ir pritrūksta.

Daugelis šeimų įsivaizduoja, kad vaikus labiausiai džiugina pramogos kino teatre arba kavinėje. Iš tiesų yra gausybė daug įdomesnių ir pigesnių alternatyvų, o vieta, maistas ir oras yra tik antraeiliai dalykai.

„Šeimų universiteto“ dalyvė – Elzės ir Algirdo Masių šeima auginanti tiek mokyklinio amžiaus vaikus, tiek darželinukus, pateikia 10 idėjų, kaip tėvai gali prasmingai praleisti vasarą su savo atžalomis:

1. Miegojimas po žvaigždėmis. Vasara – metas, kai vaikai trokšta ištisą dieną leisti lauke. Čia jie jaučiasi laisvi ir nevaržomi. Jeigu turite kiemą – pasistatykite palapinę. Vaikui tai paliks didelį įspūdį, o ir jūs prisiminsite jaunystę. O jei dar rasite teleskopą!

2. Netikėtos išvykos. Keliaukite prie artimiausio ežero ar poilsiavietės. Prisiminkite, kad vaikams patinka spontaniškumas. Nesakykite savo atžalai, kad vykstate iškylauti. Plačios vaikų šypsenos ir įspūdžiai – garantuoti. Keliaukite ir atraskite naujas vietas! Ko verti vien mažieji Lietuvos miesteliai su savo įdomybėmis, zoologijos sodas, delfinariumas ar žirgynas! Be to, Lietuvoje yra net 113 įvairiausių muziejų.

3. Maudynės. Jūra, ežeras, upė ar tiesiog baseinukas kieme – vaikai ten galėtų praleisti visą vasarą. Jeigu neturite laiko vaiko nuvežti prie vandens telkinio – pramogaukite namuose! Prileiskite vonią vandens, kad vaikas galėtų pliuškentis kada panorėjęs. „Maudytis“ galite ir lietuje lakstydami per balas – vaikai jus to pamokys (išeiginiai drabužiai – nebūtini).

4. Uogos. Praleiskite kelias valandas gryname ore – uogaukite kartu. Tik nepaverskite uogų  rinkimo darbu! Ir nepamirškite repelento, kad nesugeltų uodai ar erkės!

5. Moksliniai eksperimentai. Kartu su vaiku atlikite kelis mokslinius eksperimentus. Pavyzdžiui, pagaminkite vaškinę lempą ar imituokite ugnikalnio išsiveržimą. Didelės ir laimingos vaiko akys bus puikus įrodymas, kad stengiatės ne veltui.

6. Iškyla namuose. Vaikams patinka iškylauti. Jei išvykti keblu, iškylą galima surengti kad ir namuose! Praleiskite kelias naktis miegodami miegmaišyje svetainėje, tai bus puiki pramoga ir vaikui, ir jums. Tiesa, laužo geriau nekurti.

7. Maisto gaminimas. Vaikai mėgsta padėti tėvams virtuvėje. Leiskite atžalai išrinkti vakarienės receptą ir prisidėti prie gaminimo. Padarykite tai tradicija – kiekvieną penktadienį šeimos vakarienė gali tapti bendru tėvų ir vaikų kūriniu. Ar žinote, kaip paprasta pasigaminti vaikų dievinamų ledų?

8. Piešimas. Suteikite progų vaikui kuo daugiau piešti. Tai išlaisvina jo kūrybiškumą, o jūs būsite puikus mažylio pagalbininkas. O panaudojus klijus ir kruopas, galima sukurti tikrus šedevrus.

9. Slėpynės. Kada paskutinį kartą žaidėte slėpynes? Patikėkite, tai įmanoma ir dviejų kambarių bute. Galite ieškoti lobio – suslapstyti popieriaus skiauteles su užuominomis, kur jis padėtas!

10. Bendraminčiai. Užsiregistruokite į Šeimų universiteto mokymus. Čia susirasite naujų draugų, auginančių tokio pat amžiaus vaikus. Kartu galėsite rūpintis vaikų auklėjimu bei prasmingu laisvalaikiu.

Kaip mylėti savo vaiką, puoselėti tarpusavio santykius bei prasmingai praleisti laisvalaikį, sužinosite Šeimų universiteto susitikimuose. Kursai tėvams kol kas nekainuoja, nes projektą „Darni šeima ir tvari mokyklos bendruomenė – ateities Lietuva“ finansuoja Europos socialinis fondas.
Registruokitės svetainėje www.seimu.lt jau šiandien!

Bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE