Biorythm

Valstybinei ligonių kasai – 20 metų

Sausio 10 d. Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos sukanka 20 metų. Valstybinė ligonių kasa ir šiuo metu Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose bei Klaipėdoje veikiančios teritorinės ligonių kasos, atstovauja pacientų, apdraustųjų privalomuoju sveikatos draudimu interesams ir atsako už tai, kad jiems būtų apmokėta visa Sveikatos draudimo įstatymo nustatyta sveikatos priežiūra.

Per visus ligonių kasų veiklos metus augo sveikatos priežiūros finansavimo galimybės. Pirmą kartą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas, kurio lėšomis finansuojama apdraustųjų sveikatos priežiūra, buvo patvirtintas 1997-aisiais, įsigaliojus Sveikatos draudimo įstatymui. Tais metais jį sudarė 1,3 mlrd. litų. PSDF biudžetas laipsniškai didėjo: planuojama, kad nors ir sumažėjęs, palyginti su 2011 m., šiemet jis sudarys apie 4 mlrd. litų. Tai leido daugiau lėšų skirti įvairioms prevencinėms programoms, medicinos paslaugoms, kompensuojamųjų vaistų, medicinos pagalbos ir ortopedijos technikos priemonių įsigijimo išlaidoms apmokėti.

Ligonių kasos buvo tarp pirmųjų valstybinių institucijų Lietuvoje, įsidiegusių kokybės vadybos sistemą pagal ISO 9001:2008/LST ES ISO 9001:2008 standartą. Tai reiškia, kad organizacijos vadybos sistema privalomojo sveikatos draudimo srityje vertinama kaip atitinkanti pripažintą gerosios praktikos standartą, kad ligonių kasų ištekliai valdomi ir tvarkomi efektyviai, o įstaigų vidaus tvarka – nuolat tobulinama.

Valstybinės ligonių kasos prie SAM
Ryšių su visuomene skyrius
www.vlk.lt

TAIP PAT SKAITYKITE