Famisano

Vaikučių klausa bus tiriama taikant moderniausią įrangą

Nuo šiol sostinės ir jos apylinkių vaikučiams nereikės vykti į Kauno klinikas norint išsitirti klausą. Naujai atidarytame Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės Vaikų otorinolaringologijos skyriaus Vaikų klausos tyrimų poskyryje taikydami pažangius, įvairiapusius ir visiškai saugius tyrimo metodus kvalifikuoti gydytojai galės ištirti bet kokio amžiaus vaikų klausą, rasti jos sutrikimo priežastį bei tinkamiausią būdą padėti.

Vaikų ligoninės Klausos tyrimų poskyrio keturiuose kabinetuose sukaupta šiuolaikinė brangi klausai tirti skirta aparatūra, specialiose tylos kamerose sudarytos akustinės sąlygos atlikti geros kokybės klausos tyrimus. Dalis aparatūros buvo įsigyta iš valstybės investicinės programos „Otorinolaringologijos paslaugų modernizavimui” skirtų 475,5 tūkst. litų. Prie aparatūros įsigijimo prisidėjo ir labdaros fondai.

Pasak poskyrio vyr. ordinatorės dr. Ingos Julijos Sruogienės, čia naujagimiams ir kūdikiams, priklausantiems rizikos grupėms dėl paveldėjimo, įgimtų veido ar ausų anomalijų, po persirgto meningito, parotito ar kitokių ligų, bus atliekamas klausos pažeidimą padedantis nustatyti otoakustinės emisijos registravimo tyrimas. Tai – pagrindinis, greitas ir informatyvus klausos patikros tyrimas, ypač svarbus tiriant vaikų su sutrikusiu intelektu klausą.

I. J. Sruogienės teigimu, norint anksti diagnozuoti klausos pažeidimą otoakustinės emisijos registravimą reiktų atlikti visiems naujagimiams.

Naujajame skyriuje kūdikiams nuo 6 mėnesių bus galima atlikti psichoakustinius klausos tyrimus tylos kamerose. Pasak specialistų, laiku diagnozuotas klausos pažeidimas lemia ankstyvą klausos reabilitaciją ir gerus vaiko kalbos vystymosi įgūdžius.

„Dabar poskyris galutinai sukomplektuotas, veikia visi tyrimai, visi įrenginiai, visu tempu dirba gydytojai. (…) Viskas Kaune buvo, o dabar ir Vilniuje bus toks centriukas”, – džiaugėsi vaikų ligoninės atstovė spaudai Jolanta Normantienė.

Pasaulyje klausos negalią turi 30 proc. žmonių, 70 mln. pasaulio gyventojų yra kurtieji. Didėjant aplinkos taršai, triukšmui, traumatizmui, mobiliųjų telefonų skaičiui, daugėja ir vaikų su įgimtais bei įgytais klausos sutrikimais. Statistikos duomenimis, Lietuvoje galėtų būti 1,1 proc., arba apie 9 tūkst. vaikų su pažeista klausa, o vienas iš 1000 naujagimių gimsta su žymiu klausos sutrikimu.



TAIP PAT SKAITYKITE