Venoruton spray purškalas kojoms

Vaikų ligoninėje lankėsi Sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė

Vaikų ligoninėje, VU ligoninės Santariškių klinikų filiale apsilankiusi  Sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė domėjosi stacionarinėmis ir ambulatorinėmis asmens sveikatos priežiūros paslaugomis, teikiamomis šioje universiteto ligoninėje, teiravosi administracijos ir čia dirbančių medikų, su kokiomis problemomis susiduria atskirų sričių specialistai, gydantys ligonius, atvežamus į šią ligoninę iš visos respublikos.

Viceministrė aplankė abu Santariškėse įsikūrusius ligoninės korpusus. Chirurgijos korpuse esančiame Fizinės medicinos ir reabilitacijos centre viceministrė aptarė su gydytojais reabilitacijos siuntimų vaikams tvarką, atkreipė dėmesį į atsinaujinusio centro galimybes teikti vaikams šiuolaikiškas, europinius standartus atitinkančias reabilitacijos paslaugas.
Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje J. Zinkevičiūtę domino čia teikiamos skubiosios pagalbos mastai, savaitgalį į ligoninę atvykstančių pacientų srautai, darbo organizavimas.
Intensyviosios terapijos skyriuje viceministrė domėjosi, kaip dirba skubios pagalbos konsultacinės komandos, per kiek laiko iš atokių rajonų atgabenamas vaikas ar naujagimis, kuriam prireikia universiteto ligoninėje teikiamos kvalifikuotos medicinos pagalbos. Gydytojai reanimatologai pasakojo, kad vaikams, kuriuos ištinka kritinės būklės po traumos ar dėl sunkių ligų, jau reanimobilyje pakeliui į  Santariškes gauna visą reikiamą medicinos pagalbą sunkiai būklei stabilizuoti.
Dienos chirurgijos poskyryje gydytojai viceministrei patvirtino, kad dienos stacionaro paslaugų kaip prioritetinių paslaugų išskyrimas  buvo teisingas žingsnis, tačiau iš tikrųjų ligonių kasos net ir šias paslaugas apmoka tik iš dalies.
Apsilankiusi Pediatrijos korpuse viceministrė pritarė medikams, kad geros kokybės sveikatos priežiūros paslaugoms teikti reikia ne tik gydytojų ir slaugytojų pastangų, bet ir atitinkamų buities sąlygų, patalpų renovacijos, todėl naujojo korpuso statybų būtinybė akivaizdi.
Entuziazmo ir dalykiškumo nestokojanti viceministrė labai atidžiai išklausė medicinos darbuotojų iškeltas problemas ir pasiūlymus, žadėjo artimiausiu metu kviesti specialistus aptarti būtinus ir neatidėliotinus vaiko sveikatos priežiūros srities darbus.
Daugiau informacijos:

Vaikų ligoninės,
Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo,
atstovė ryšiams su visuomene
Jolanta Normantienė
Santariškių g. 7, Vilnius
Tel. (8 5) 272 05 35
Mob. tel. 8 656 22660

TAIP PAT SKAITYKITE