REXSAN

Vaikų dantukai (II): einame pas dantistą – kada, kodėl ir kaip dažnai?

Pirmojoje laidoje apie vaikų dantukus su gydytoja odontologe Dagna Šarviene kalbėjomės apie vaikų dantukų priežiūrą ir klausėme, kas daugiausia lemia, kad vaikams dantukai pradeda gesti vis anksčiau.

Antrojoje laidoje išgirsite aukščiau minėtos odontologės nuomonę apie tai, kaip rekėtų ruoštis pirmajam vaiko vizitui pas dantistą (o gal ruoštis nereikia?), kada tai daryti ir kaip dažnai. Gydytoja pripažįsta: Kaip ir valyti dantukus derėtų pradėti nuo pirmojo dantuko išdygimo, taip ir pas dantistą pasirodyti derėtų išdygus pirmiesiems dantims – nes kai vaikutis atvedamas tik tuomet, kai jau yra skausmas, labai sunku viską atlikti be nemalonių pojūčių. Stresas vaikui jau tai, kad skauda, stresas tėvams ir dantistui, ore tvyro įtampa ir sudėtinga tokį pasimatymą padaryti draugišką.“

Ne paslapatis, kad ne itin retai daug daugiau laiko užima ne pats gydymo procesas, o bandymas su vaiku susidraugauti. „Su vaikais dirbti gali ne kiekvienas gydytojas. Ne kiekvienas ir turi noro bei žinių, kaip prieiti prie vaikučio. Bet visiems patarimas bendras – kalbėtis su vaiku jo kalba, o ne rimto suaugusiojo, rinktis paprastus ir teigiamus žodžius“, – pripažįsta D. Šravienė.

Ne mažiau svarbus klausimas, kuris kaip mitas vis dar gyvas mūsų supratime yra abejonė, ar vaikams išvis reikia taisyti dantis – juk šiaip ar taip iškris. O kur dar ir ta problema, kad vaikams dantys labai dažnai genda besimptomiškai ir neskausmingai. Kad to išvengtume, tėvai privalo valyti vaikų dantukus arba tiesiog dažniau pasirodyti pas gydytoją. „Nuo dantų sveikatos priklauso ir žandikaulio bei sąkandžio vystymasis, virškinimo sistemos veikla ir net imunitetas“, – sako D. Šravienė.

Gydytoja pabėržia, kad labai svarbu tėvams ir gydytojams bendradarbiauti. Atkreipkime dėmesį, su kokia nuotaika vaikutis atvedamas pas odontologą: juk visos nerimų ir įtampos priežastys persiduoda vaikui. „Labiausiai vaikai bijo nežinios, bet kai viską parodome ir papasakojame žaidimo forma, tampa daug lengviau“, – pasakoja gydytoja. Ir nereikėtų meluoti vaikui, jog čia jam nieko nedarys ar kad jam nieko neskaudės. Kartais tėvai net nepagalvoja, kad patys sukelia nerimą ir įtampą. Jei nežino patys, tėvai gali paskambinti vaikų odontologui ir pasitarti, kaip paruošti vaiką pirmajam vizititui.

TAIP PAT SKAITYKITE