Nobel biocare

Vaikai kviečiami žaisti „Augu skaitydamas“ žaidimus

Nuo gegužės mėnesio Lietuvos miestų bibliotekose, pradinėse mokyklose ir knygynuose „Pegasas“ vaikai kviečiami žaisti lavinamuosius žaidimus „Atspėk žodį“, susijusius su knygomis. Visose šiose vietose vaikai ras žaidimo kortelių komplektus su knygų herojais, būtybėmis, pasakų personažais ir, pasiskirstę komandomis, bus kviečiami juos atspėti. Ši iniciatyva – skaitymo skatinimo projekto „Augu skaitydamas“ dalis, kuria siekiama įgyvendinti viziją „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“.

„Siekdami paskatinti gyventojus kuo daugiau skaityti ir prisidėti prie Lietuvos, kaip daugiausiai skaitančios šalies Europoje, kūrimo, nusprendėme vaikams ir jų tėvams priminti, kokios naudingos gali būti knygos.  Mėgstančiam skaityti vaikui lengviau mokytis, jo žodynas turtingesnis, atmintis geresnė, kalba rišlesnė, tačiau dažnai vaikystėje tai suvokti būna sudėtinga.

Todėl ir nusprendėme vaikams suteikti priemonę, kuri paprastai, žaidimo forma, parodytų, kad skaitant knygas įgytos žinios gali praversti. Tikimės, kad šie žaidimai paskatins mažuosius vasarą, kai atsiranda daugiau laisvo laiko, dažniau atsiversti knygą ir kitąmet skaitančių vaikų skaičius gerokai ūgtelės“, – apie sumanymą pasakojo leidyklos „Alma littera“ vadovė Danguolė Viliūnienė.

Didieji žaidimų turnyrai, į kuriuos kviečiami vaikai, sudarę komandas iš penkių asmenų, gegužės 13–22 dienomis vyksta didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio – knygynuose „Pegasas“. Žaidimus veda ir vaikus linksmina aktorių trupė „Teatriukas“.

Po šių renginių visą vasarą vaikai kviečiami užsukti į savo miesto biblioteką ar knygyną „Pegasas“ ir, sudarę komandas bent iš dviejų asmenų, žaisti žaidimus.

„Žaidimo kortelių komplektus nemokamai išsiuntėme ir pradinėms mokykloms bei miestų bibliotekoms. Kadangi mokslo metų pabaigoje pradinukams atsiranda daugiau laisvo laiko, jį, leisdami paskutines dienas mokykloje, galės išnaudoti prasmingai. Be to, sugrįžę iš vasaros atostogų ir perskaitę dar daugiau knygelių, žaidimus galės žaisti ir pertraukų metu. O miestų bibliotekose žaidimai vaikų lauks visą vasarą“, – pasakoja D. Viliūnienė.

Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, siekiant vaikus paskatinti skaityti, knygynuose „Pegasas“ ir miestų bibliotekose vaikams taip pat nemokamai dalijami popieriniai Knygų medžiai. Skaitydami knygas, vaikai kviečiami ant šių simbolinių medžių klijuoti lapelius su perskaitytų knygų pavadinimais ir taip juos „auginti“. Rudenį bus surengti uoliausių skaitytojų rinkimai, kurių metu jie bus apdovanoti specialiais prizais.

Vaikai ir jų tėvai taip pat kviečiami auginti virtualų visos Lietuvos vaikų Knygų medį, kurį galima rasti projekto Facebook puslapyje www.facebook.com/Auguskaitydamas. Prisijungus ir suvedus perskaitytos knygos pavadinimą, ant Knygų medžio išauga naujas lapelis. Taip pat galima stebėti, kurių miestų gyventojai perskaitė daugiausiai knygų. Kas savaitę kiekvienas Knygų medžio „augintojas“ turės galimybę laimėti vaikišką knygą.

TAIP PAT SKAITYKITE