Rawpowders

Užsienio studentų grupė domėjosi Lietuvos sveikatos apsauga

Šiandien Sveikatos apsaugos ministerijoje lankėsi studentų iš Roterdamo (Nyderlandai) universiteto socialinės ir sveikatos apsaugos politikos fakulteto. Jų vizito tikslas – susipažinti su mūsų šalies sveikatos sistema, viusomenės sveikatos iššūkiais.

Sveikindamas studentų iniciatyvą, sveikatos apsaugos viceministras Gediminas Černiauskas pristatė Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos ypatybes: „Šiuo metu vyksta išsami mūsų šalies sveikatos sistemos analizė. Kartu su visais šio proceso dalyviais – sveikatos sistemos įstaigomis, sveikatos politikais, mokslininkais, gydytojais, slaugytojais, farmacininkais, pacientais ir kt. ieškome efektyviausių probleminių klausimų sprendimų: planuojame, ką turime nuveikti kartu, kad būtų užtikrinta kokybiška, saugi ir visiems vienodai prieinama sveikatos priežiūra bei susirgimų prevencija. Kad būtų išsaugoma ir stiprinama gyventojų sveikata“. Pasak viceministro, Lietuvos Respublikos Seimas 2013-uosius paskelbė Sveikatingumo metais. Šalies Vyriausybė yra pasiryžusi nuosekliai įgyvendinti visas numatytas visuomenės sveikatos stiprinimo priemones.
Susitikimo dalyviai aptarė pagrindinius sveikatos sistemos statistinius rodiklius, visuomeninės mitybos specifiką, bendrines visuomenės sveikatingumo tendencijas, teikiamų medicininių paslaugų kokybę ir pan. 2013 metai – Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metai. Tai puiki proga praktiškai įrodyti, kad sveika Europa, sveika visuomenė yra pažangos ir klestėjimo pagrindas. Studentai domėjosi Lietuvos pirmininkavimo ES prioritetinėmis sritimis bei jų įgyvendinimo aktualijomis.
Su svečiais bendravo sveikatos apsaugos ministerijos viceministras Gediminas Černiauskas, Visuomenės sveikatos departamento Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjas Almantas Kranauskas, ES reikalų ir tarptautinių ryšių skyriaus vedėjas Kęstutis Miškinis, Visuomenės sveikatos strategijos skyriaus vyriausioji specialistė Gitana Ratkienė ir ES reikalų ir tarptautinių ryšių skyriaus praktikantas Aurimas Valys.

Daugiau informacijos:
Aurimas Valys
Sveikatos apsaugos ministerija
ES reikalų ir tarptautinių ryšių skyrius
Tel. (8 5) 5 266 1410

SAM Ryšių su visuomene skyrius

TAIP PAT SKAITYKITE