Mollers

Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų taryba svarstys ES šalims aktualius sveikatos politikos klausimus

Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio vadovaujama delegacija birželio 19–20 d. dalyvauja Liuksemburge vyksiančiame Europos Sąjungos Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje. Europos Komisija ir valstybės narės kviečiamos aptarti svarius sveikatos apsaugos klausimus, įvertinti ekonominės krizės poveikį ir numatyti priemones, kad reformos sveikatos srityje būtų įgyvendintos sėkmingai ir būtų galima išvengti grėsmių sveikatos sistemų tvarumui ateityje. Tam, kad gerėtų europiečių sveikata, šio žemyno sveikatos politikai kartu ieškos būdų aktyviau įgyvendinti strategijoje ,,Europa 2020“ numatytus tikslus, skatinti visuomenės sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą.

Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje bus svarstomi pasiūlymai dėl medicinos prietaisų, ES Tarybos išvados apie ekonominės krizės poveikį sveikatos apsaugai, mitybos ir fizinio aktyvumo projektai, iniciatyvos dėl naujų vaistų hepatito C gydymui. Posėdyje bus aptariama Graikijos pirmininkavimo ES Tarybai programa, kitos Europos sveikatos politikos aktualijos.

„Sveikatos politikos klausimai, šiuo metu pirmaujantys aukšto lygio susitikimo darbotvarkėje, yra ypač reikšmingi visai Europai, – teigia sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. – Europos Komisija ir ES valstybės narės kviečiamos toliau investuoti į sveikatos skatinimo bei ligų prevencijos politikas, gerinti ES piliečių sveikatos priežiūros kokybę ir prieinamumą, didinti sveikatos sistemų ekonominį efektyvumą ir tvarumą“. Pasak ministro, didelis dėmesys bus skiriamas Europos sveikatos „rykštei“ – nutukimui, ir europiečių sveikatai pavojų keliančio hepatito C iššūkiams valdyti. Planuojama, rasti bendrą sprendimą dėl griežtesnio medicinos prietaisų saugos reglamentavimo.

ES Tarybos posėdyje planuojama tikslinti medicinos prietaisų saugumą reglamentuojančius teisės aktus, griežtinti kompetentingų valstybių narių įstaigų priežiūrą. Vyks diskusijos dėl medicinos prietaisų gamintojų, importuotojų ir platintojų prievolės ir atsakomybės nustatymo, veiklos skaidrumo užtikrinimo. Lietuva pritaria siūlymui sukurti Medicinos prietaisų koordinacinės grupę, tačiau sieks atkreipti dėmesį į šiam tikslui skiriamų žmogiškųjų ir finansinių išteklių klausimų svarbą.
Antsvoris ir nutukimas yra pagrindinė sveikatos problema, ne tik tampanti žmonių ligotumo ir negalios priežastimi, bet ir tampanti našta valstybių biudžetams. Kasmet daugiau kaip pusė suaugusių ES piliečių susiduria su antsvorio sukeltomis ligomis. Manoma, kad 7 proc. ES sveikatos biudžeto kasmet išleidžiama tiesiogiai su nutukimu susijusioms ligoms gydyti. Prie šios problemos prisideda nepakankamas vaisių ir daržovių kiekis žmogaus dienos racione, gausus sočiųjų riebalų, cukraus turinčių produktų vartojimas, fiziškai pasyvus gyvenimo būdas. ES valstybėse narėse nėra užtikrinama galimybė būti pakankamai fiziškai aktyviems ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Tikimasi, kad bus priimti bendri sprendimai, kurie padės Europos gyventojams tapti sveikesniais ir laimingesniais.

Daugiau informacijos:
SAM ES reikalų ir tarptautinių ryšių skyrius
Tel. (8 5) 266 1420, kestutis.miskinis@sam.lt, www.sam.lt

TAIP PAT SKAITYKITE