Nobel biocare

Uždrausta realizuoti nekokybiškus žuvų konservus

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta realizuoti ir nurodyta pašalinti iš rinkos Tailande pagamintus žuvų konservus.

Vilniaus miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, reaguodama į vartotojo pranešimą, atliko patikrinimą UAB „Norfos mažmena” tinklui priklausančiame prekybos centre Šiaurės g. 37, Vilniuje. Patikrinimo metu atrinkti žuvų konservų „Natūralios Ramiojo vandenyno sairos savo sultyse” mėginiai, kuriuos ištyrus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Laboratorijos departamente, nustatyta, kad žuvų konservai neatitinka jiems būdingų juslinių rodiklių: išvaizdos, skonio ir kvapo.

Nekokybiškus žuvų konservus importavo ir Lietuvos rinkoje platino UAB „Rivona” (Savanorių pr. Vilnius). Patikrinimo metu nustatyta, kad iš viso įvežta 12000 vnt. konservų, iš jų 3000 vnt. sulaikyta įmonės sandėlyje. UAB „Rivona” nurodyta nedelsiant sustabdyti prekybą ir surinkti iš rinkos minėtus žuvų konservus.

Kadangi žuvų konservai galėjo būti išplatinti ir kitose Europos Sąjungos šalyse, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ar pašarus sistema RASFF apie šį atvejį informavo Europos Komisiją ir kitas šalis nares .

Informuojame, kad pirkėjai įsigiję 2010 m. rugsėjo mėn. Tailando gamintojo Golden Prize Canning Co., LTD, pagamintus žuvų konservus „Natūralios Ramiojo vandenyno sairos savo sultyse” metaliniuose indeliuose po 250 g, kurių tinkamumo vartoti terminas iki 2013 m. rugsėjo mėn. gali, teisės aktų nustatyta tvarka, minėtus žuvų konservus grąžinti pardavėjui ir reikalauti grąžinti sumokėtus pinigus arba reikalauti pakeisti juos į tokią pat tinkamos kokybės prekę.


Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE