Biorythm

Už paaukotas lėšas – naujos galimybės kurtiesiems

Dalis Kauno miesto savivaldybės organizuojamos Kalėdinės labdaros akcijos metu paaukotų lėšų bus skirta klausos negalią turintiems kauniečiams. Beveik tūkstantį kurčiųjų vienijantis Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras labdarių paaukotas lėšas naudos gestų kalbos vertimo paslaugoms, teikiamoms vaizdo skambučiais.

„Lietuvoje kasdienių paslaugų kurtiesiems yra itin mažai. Didžiausia problema, su kuria kasdien susiduria kurtieji – informacijos neprieinamumas. Jie net negali išsikviesti specialiųjų tarnybų pagalbos telefonu. Jie nežino apie teikiamas paslaugas, savo galimybes ir teises, nežino apie organizuojamus renginius. Nors gestų kalba oficialiai pripažinta gimtąja kurčiųjų kalba, jiems prieinama tik rašytinė informacija”, – apie klausos negalią turinčių žmonių kasdienybę pasakojo VšĮ Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro direktorė Jūratė Pugačiauskienė.

Per tradicinę Kalėdinę labdaros akciją ir Kalėdinio labdaros vakaro metu vyksiantį meno darbų aukcioną surinktas lėšas centro darbuotojai ketina skirti gestų kalbos vertimo paslaugoms, teikiamoms vaizdo skambučiais. Nuotoliniu būdu teikiama vaizdo paslauga leis kurtiesiems susisiekti su vertėjų į gestų kalbą centru ir jų pagalba išsikviesti į namus gydytoją, policijai pranešti apie įvykį ar gauti reikiamą informaciją telefonu.

Šiemet verslininkų ir fizinių asmenų paramos taip pat sulauks tuberkuliozę Kauno klinikinės ligoninės II Vaikų ligų skyriuje besigydantys vaikai ir jaunuoliai bei LSMU Kauno klinikų Endokrinologijos klinikos Cukrinio diabeto centro ligoniai.

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

TAIP PAT SKAITYKITE