Nobel biocare

Ukmergės rajono ugdymo įstaigose bus vedamos sveikos gyvensenos pamokos

Ukmergės visuomenės sveikatos biuras informuoja: ,,Šiandien vis dažniau kalbame apie sveikatą, jos stiprinimą, sveikatos problemas bei sveiko gyvenimo būdo nuostatų formavimo(si) svarbą vaikystėje, paauglystėje ir jaunystėje”.

„Sakyti, kad vaikai Lietuvoje nemokomi sveikos gyvensenos, būtų neteisinga. Yra darželių, mokyklų, bendruomenių, kur įgyvendinamos puikios idėjos, puoselėjamos ir propaguojamos sveikos gyvensenos tradicijos. Bėda, kad tai retas reiškinys. Man, gydytojui, skaudu, kad rūpinimasis sveikata yra paverstas pigiu, vos ne bulvariniu dalyku. Man, kaip ir daugeliui tėvų, trūksta laiko ir žinių, kurias galėčiau perteikti savo vaikams – mitybos, higienos žinių rinkimas paliktas kiekvieno mūsų valiai. Be to, ne paslaptis, kad žiniasklaidos priemonėse daug tendencingos informacijos“, – šiandieninę situaciją komentuoja dr. A.Veryga. Gydytojas  įsitikinęs, kad vaiko gyvenimo būdo formavimu turi rūpintis ne vien tėvai – tai turi būti visų reikalas. „Kaip mokykloje privaloma tvarka yra mokoma matematikos, gimtosios kalbos, taip turėtų būti mokoma ir gyvensenos supratimo.

Džiugu, kad naujai iniciatyvai pritarė ir dauguma ugdymo įstaigų vadovų. Įvedus privalomas sveikos gyvensenos pamokas, kurios bus vykdomos klasių valandėlių metu, bus  užtikrintas sveikatingumo  ugdymo  nuoseklumas bei  efektyvumas, mokiniams bus formuojami sveikatingumo įgūdžiai ir įpročiai.

Daugiau informacijos:
Vaida Puodžiūnienė
Ukmergės rajono savivaldybės
visuomenės sveikatos biuro direktorė
tel./faks. 8-340 46526, mob.  8673 84973
Deltuvos g. 19, 20127 Ukmergė

TAIP PAT SKAITYKITE