Biorythm

Tyrimas: kas antras Lietuvos gyventojas bijo susirgti vėžiu

Iš visų kritinių ligų lietuvius labiausiai gąsdina onkologinės. Beveik pusė – apie 45 proc. – vyrų ir moterų bijo susirgti vėžiu, rodo „Seesam Insurance AS“ Lietuvos filialo užsakymu atliktas tyrimas.

Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimą šių metų liepą atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. Iš viso buvo apklausti 1003 18–75 metų respondentai iš visos Lietuvos.

Tyrimo duomenimis, kitokie kritiniai susirgimai nerimą kelia žymiai mažesnei gyventojų daliai. Pavyzdžiui, Miokardo infarkto ar smegenų insulto ir jo sukeltų komplikacijų bijo tik po 10 proc. apklaustųjų. Maždaug po 8 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai bijo susirgti išsėtine skleroze ir netekti regėjimo. Mažiausiai gąsdinanti kritinė liga apklaustiesiems pasirodė inkstų funkcijos nepakankamumas – ją paminėjo 2 proc. apklaustųjų.

Pasak Higienos instituto Sveikatos informacijos centro vadovo dr. Romualdo Gurevičiaus, kasmet Lietuvoje vėžiu suserga apie 15 tūkst. asmenų.

„Nors tai yra 0,5 proc. gyventojų, tačiau ši liga klastinga ir gąsdinanti, susirgus pavojus gyvybei vienas didžiausių. Be to, jos gydymas kainuoja nežmoniškai daug. Tačiau dažniausia mirties priežastimi Lietuvoje išlieka širdies ir kraujagyslių ligos. Deja, sergančiųjų amžiaus statistika nėra guodžianti – kritinėmis ligomis serga vis daugiau jaunų, darbingo amžiaus žmonių“, – sako R. Gurevičius.

Siekdami išvengti papildomų išlaidų susirgus, dažniausiai nuo kritinių ligų draudžiasi 31–50 metų miesto gyventojai, dirbantys ne fizinį darbą, rodo draudimo bendrovės „Seesam“ duomenys.

TAIP PAT SKAITYKITE