Gudručio vaistinė

Trumpesnis nei 6 val. miegas – kur kas didesnė bėda nei buvo manyta

Miegant mažiau kaip šešias valandas per naktį moterims paūmėja širdies ligos, rodo naujas tyrimas.

Koronarine širdies liga sergančioms pacientėms, kurios prastai išsimiega arba rytais prabunda labai anksti, daugiau kaip dvigubai išauga uždegiminių procesų lygis, rašo „The Telegraph“.

Tyrimo rezultatai rodo, kad prastas miegas atlieka kur kas didesnį vaidmenį skatinant uždegiminius procesus ir bloginant tokias lėtines būkles kaip širdies ligos, negu buvo manoma anksčiau, tvirtina mokslininkai.

Minimo tyrimo metu Kalifornijos universiteto San Franciske mokslininkai penkerius metus stebėjo 700 širdies ligomis sergančių vyresnio amžiaus pacientų ir tyrė miego sąryšį su uždegiminių procesų pokyčiais.

Blogas miegas, kuris paprastai apibrėžiamas kaip trumpesnis negu 6 valandos per naktį, didino uždegiminių procesų lygį. Tačiau tai pasireiškė tik moterims, o ne vyrams.

Tyrimas parodė, kad moterų, kurios teigė miegojusios „prastai“ arba „labai prastai“, organizmuose uždegiminiai procesai buvo 2,5 karto didesni negu pas vyrus.

Mokslininkai mano, kad tokį miego stokos ir uždegimų sąryšį galima paaiškinti menopauzės metu sumažėjusiais estrogeno kiekiais. Tuo tarpu vyrus tebesaugo didesni testosterono kiekiai.

Mokslų daktaras Aricas Pratheris, vadovavęs tyrimui, kuris skelbiamas moksliniame leidinyje „Journal of Psychiatric Research“, teigė: „Uždegimai yra gerai žinomi kardiovaskulinės sveikatos pranašai.“

„Dabar turime įrodymų, kad prastas miegas atlieka kur kas didesnį vaidmenį negu manėme, skatindamas ilgalaikį uždegiminių procesų suaktyvėjimą, ir gali prisidėti prie neigiamų pasekmių, dažnai siejamų su miego trūkumu“, – sakė jis.

TAIP PAT SKAITYKITE