REXSAN

Trichineliozės nesisaugojusiems ūkininkams ir medžiotojams – bausmės

Suintensyvėjus šernų medžioklei bei savo reikmėms skerdžiant kiaules jų mėsą reikia privalomai patikrinti dėl trichineliozės, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Kiekvienais metais Lietuvoje nustatoma vidutiniškai 90-100 trichineliozės atvejų tikrinant šernieną ir apie 7-10 atvejų, tikrinant kiaulieną.

Patvirtinus, kad šernas ar kiaulė buvo užsikrėtę trichinomis – parazitinėmis apvaliosiomis kirmėlėmis –Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai atlieka galimus ligos židinių tyrimus.

Daugeliu atvejų patvirtinama, kad trichineliozės židiniai yra gamtinės kilmės. Ligos židinio teritorijoje nustatomos privalomos saugos priemonės ir apribojimai, kurie paprastai taikomi 12 mėnesių po paskutinio trichinelioze užsikrėtusio gyvūno nustatymo.

Pastarąjį pusmetį daugiausia trichineliozės atvejų šernienoje nustatyta Vilniaus apskrityje (11 atvejų) ir Telšių apskrityje (10 atvejų), Marijampolės, Kauno ir Utenos apskrityse užfiksuota po 6 teigiamus trichineliozės atvejus, Tauragės ir Šiaulių apskrityse – po 4, Klaipėdos apskrityje – 1 atvejis šernienoje.

Daugiau nei puse atvejų žmonės trichinelioze užsikrečia dėl namų ūkiuose užaugintų ir nepatikrintų kiaulių mėsos. Tokie židiniai dažniausiai gana sparčiai plinta, nes skerdiena padalinama giminėms, pavaišinami draugai ar kaimynai. Šiemet jau užfiksuoti 3 teigiami trichineliozės atvejai patikrinus paskerstų kiaulių mėsą.

VMVT primena, kad naudodami maistui sumedžiotų žvėrių ar namuose skerstų kiaulių mėsą, nepatikrintą veterinarijos gydytojo, trichineliozės užkrato atveju atsakingi asmenys rizikuoja net tik savo ir savo artimųjų sveikata, bet ir užsitraukia teisinę atsakomybę.

TAIP PAT SKAITYKITE