Krikščionių medicinos centras

Traumatologams – juodos dienos

Stiprinti pajėgas per Europos vyrų krepšinio čempionatą mieste ketinančios Respublikinės Panevėžio ligoninės traumatologai juokauja, kad lietuviai jiems jau dabar surengė tikrą išbandymą.

Vasarai persiritus į antrą pusę, Panevėžio ligoninę užplūdo įvairias traumas buityje, per avarijas ar poilsiaudami patyrę pacientai bei smurto aukos. Traumatologijos skyriaus vedėjas Robertas Lapka sako nepamenąs vasaros, kad būtų tiek daug ligonių, kaip dabar.

Į 40 lovų turintį Traumatologijos skyrių nebetelpa visi pacientai. Pastaruoju metu jų buvo 57, tad kai kuriuos teko guldyti į Neurochirurgijos, Akių ligų skyrius.

Šiuo metu skyriuje dirbantiems trims traumatologams kartais per dieną tenka atlikti iki septynių ar aštuonių operacijų. Kiti jų kolegos atostogauja.

Pasak R.Lapkos, jiems siunčiami ligoniai ir iš Anykščių krašto, nors paprastai juos priimdavo Utenos ligoninė. Tarp traumas patyrusių pacientų – beveik vienodai vyrų ir moterų. Vedėjas atkreipė dėmesį, kad dailiosios lyties atstovės dažnai sužalojamos ne tik per avarijas kaip automobilių keleivės, bet ir važiuodamos dviračiais.

Nemaža dalis į traumatologų rankas patekusių ligonių susižalojo atostogaudami ar pramogaudami.

Krinta, paslysta – lūžta rankos, kojos, raktikauliai, plyšta raumenys ir panašiai.

Panevėžio ligoninės Traumų centras kasdien priima po 25–30 pacientų, neskaitant tų, kuriems suteikia pagalbą ir išleidžia gydytis ambulatoriškai. Čia dieną nuolat budi vienas gydytojas, vėliau kviečiamas specialistas iš Traumatologijos skyriaus.

Kartais, kai ligoniui reikalinga skubi operacija, kitiems pacientams tenka apžiūros palaukti ir ne vieną valandą.

Priėmimo skyriaus vedėjo pareigas laikinai einantis Arvydas Žilys sako, kad pacientai, kurie piktinasi, kad turėjo ilgai laukti eilėje, ne visada teisūs.

Pasak jo, pagalbos suteikimo laikas reglamentuotas teisės aktais. Laikas, per kurį žmogus turi gauti pagalbą, priklauso nuo traumos sunkumo. Pasak vedėjo, visiškai normalu, jei nesunkią traumą patyrusiajam apžiūros tenka palaukti valandą ar net ilgiau.

„Užsienio ligoninėse taip pat yra eilės ir netgi dar didesnės nei pas mus”, – tikino gydytojas.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE