Nauji metai — šviežias ryžtas pakeisti tą daug laiko užimančią gyvenio dalį — darbą. Pakeisti darbą nebūtinai reiškia pakeisti profesiją ar net firmą, kurioje dirbi. Kartais pakanka pakeisti vien darbo įpročius, kad visas profesinis gyvenimas pavirstų prasmingesnis, pelningesnis ir t.t. AskMen.com siūlo dešimt patarimų, kaip patobulinti ofisinę rutiną.
10. Turėk omenyje savo ilgalaikius tikslus
Labai lengva pasiduoti biuro rutinai ir trumpalaikiems “deadline‘ams”, tačiau tai tik išsunkia iš gyvenimo visą prasmingumą. Jeigu dirbdamas turėsi omenyje savo ilgalaikius tikslus, bus lengviau įveikti sudėtingas arba bepramses trumpalaikes kliūtis. Įvertink savo darbo kokybę, prasmingumą, efektyvumą ir t.t. Ar tai dera su tavo ilgalaikiais planais? Jei ne, laikas kažką pakeisti. Nepamiršk, ko tu iš tikrųjų nori — kelionių, apmokėti paskolas, vasarnamio Sicilijoje, viršininko posto, klestinčio verslo, profesionalo reputacijos, mandarino ar tiesiog laisvės — ir kryptingai veik ta linkme. Tokiu būdu žinosi, kad kiekviena minutė, praleista flirtuojant su kopijavimo aparatu — žingsnis arčiau tavo svajonės.
9. Tapk laiko valdovu
Krizės metu tikėtina, kad tavo darbo krūvis padidės, todėl itin svarbu efektyviai tvarkyti darbo laiką. Jei esi beviltiškai priklausomas nuo “Spider Solitaire” ar “Skype”, metas ištrinti šiuos brangius širdžiai užsiėmimus, nes jie vis dėl to suėda labai daug laiko. Žinok, kokiu metu esi darbingiausias, ir planuok kaip tik tada atlikti sudėtingiausias dienos užduotis. Susikurk asmeninius deadline‘us savo projektams — taip jų vykdymas nenutįs iki begalybės.
8. Dirbk protingai
Tiksliau, atrask efektyviausius būdus tvarkyti užduotis, atrask trumpiausius kelius. Juk svarbiau dirbti efektyviai, o ne sunkiai. Pavyzdžiui, susikurk šablonus dažnai atliekamoms užduotims, panašias užduotis atlik kartu, nereikalingas procedūras iš viso panaikink.
7. Įsigyk naujų kontaktų
Šiais laikais darbo rinka itin nestabili, tad labai svarbu susipažinti su žmonėmis, su kuriais ateityje galėsi bendradarbiauti. Darbe, konferencijose ir socialiniuose renginiuose pažindinkis ir rankiok protingų žmonių vizitines korteles. Jei prieš save matai mirguliuojančią bendradarbiavimo idėją, paskambink savo naujam pažįstamui. Niekada nežinai, kur rasi naudingiausias pažintis.
6. Palik darbą darbe
Padidėjus darbo krūviui svarbu nepersidirbti. Tai reiškia, kad per pietų pertrauką ir grįžęs namo turėtum nustoti dirbti. Atrodo akivaizdu, bet kai kuriem toks režimas yra svetimas — jie atsakinėja į skambučius vakarieniaudami su šeima ir, užuot bendravę su namiškiais, tupi prie nešiojamo kompiuterio.
5. Reguliariai prašyk grįžtamojo ryšio
Daugelis žmonių mano, kad, jei jie negauna papeikimų iš viršininko, jie viską daro teisingai. Tačiau gali būti, kad darbdavys dar nespėjo įvertinti tavo darbo rezultatų. O kai įvertinimas pagaliau įvyks, gali nebelikti laiko pasitaisyti. Todėl labai svarbu reguliariai prašyti grįžtamojo ryšio, konstruktyvios kritikos, kad žinotumei, ar gerai dirbi. Tokiu būdu taip pat sužinosi, kaip gali patobulėti.
4. Būk aktyvesnis
Sunkiais laikas norisi pasiduoti ir tapti paprasčiausia mechanine biuro aparato dalimi. Tačiau tai tik pakenks karjeros galimybėms. Padėk kolegoms, dalykis idėjomis susirinkimuose ir diskutuok apie potencialias problemas. Tokios pastangos ateityje tikrai atsipirks.
3. Pasiruošk veiklos įvertinimui
Būk pasiruošęs, kai bosas pasikvies tave į darbo rezultatų peržiūrą. Praėjusiais metais nesuspindėjai — vertėtų šiais metais dar labiau pasistengti. Atrask būdą, kaip patraukliausiai pristatyti savo veiklos rezultatus. Taip pat būk pasiruošęs paaiškinti didžiausias savo klaidas, kad viršininkas matytų, jog iš jų pasimokei.
2. Turėk atsarginį planą
Ne vienas žmogus kitais metais praras darbą, tad turėk paruoštą alternatyvų karjeros planą. Stenkis palaikyti santykius su žmonėmis, kurie galėtų tau surasti/pasiūlyti naują darbą ir reguliariai atnaujink savo CV. Prireikus galėsi nedelsdamas ją išsiųsti ten, kur reikia.
1. Pasinaudok dabartine padėtimi
Artėjančiais metais darbo rinka bus kaip niekad nestabili, tad labai svarbu pasinaudoti darbo teikiamomis galimybėmis, kol jį dar turi. Priimk pasiūlymus lankytis apmokamuose kursuose, seminaruose, kuruoti naujus projektus ir atlik kelias užduotis, kurios tau nepriklauso pagal darbo aprašymą. Taip patobulinsi savo profesinius įgūdžius, įgysi daugiau patirties ir tapsi universalesnis darbuotojas. Būsi patrauklesnis kandidatas tiek ieškodamas darbo, tiek esamame darbe.