REXSAN

Toliau tiriant mėginius, arklienos DNR nenustatoma

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad tęsiant tyrimą dėl galimai lietuviškoje UAB „Grimeda“ (Džiaugėnai, Šilalės raj.) dešroje nustatytos arklienos DNR, buvo ištirti 7 šio gamintojo šaltai rūkytų ir vytintų dešrų mėginiai. Nei viename iš jų arklienos DNR nenustatyta.

Latvijos maisto ir veterinarijos tarnyba atsisako atlikti pakartotinį arbitražinį šalto rūkymo dešros DNR tyrimą. VMVT dėl neteikiamos informacijos neturi galimybės paimti tos pačios gamybos partijos rinkoje esančio produkto, kuriame buvo nustatyta arklių DNR, pavyzdžio ir galutinai išsklaidyti arba patvirtinti arklių DNR nustatymo lietuviškoje dešroje faktą. Latvijos maisto ir veterinarijos tarnyba vis dar nepateikė oficialios informacijos apie arklienos DNR nustatymą UAB „Grimeda“  šalto rūkymo dešroje nei Lietuvos valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, nei Europos Komisijai skubių pranešimų apie neaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF).
Latvijos maisto ir veterinarijos tarnyba per RASFF sistemą informavo Europos Komisiją apie rūkytą dešrą parmezano „Noo cepeskungs” iš Estijos, kurioje patvirtinta arklių DNR – 10%. VMVT jau atlieka tikrinimą, ar estiška produkcija, kurioje buvo nustatyta arklių DNR, nebuvo įvežta į Lietuvą, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjas Deividas Kliučinskas.

TAIP PAT SKAITYKITE