Nobel biocare

Tėvai Lietuvoje skiria nepakankamai dėmesio vaikų dantų priežiūrai, rodo apklausa

Specialistų teigimu, lietuviai vis dar mokosi svarbiausių dantų higienos taisyklių. Tik du iš dešimties tėvų, auginančių vaikus iki 12 metų, teigia tinkamai besirūpinantys savo atžalų dantų priežiūra. Ketvirtadalis lietuvių mano, jog jų vaikai labai dažnai susiduria su dantų problemomis. Tokius rezultatus atskleidė „Listerine“ užsakymu atlikta internetinė apklausa.

„Šios apklausos duomenys patvirtina praktiką, jog Lietuvoje tėvai nepakankamai atsakingai prižiūri savo vaikų dantų sveikatą. Odontologijos kabinetuose lankosi daugybė mažamečių, kurie susiduria su didelėmis dantų sveikatos problemomis. Neretai jų būtų galima išvengti, jei tėvai laiku imtų aiškinti atžaloms svarbiausius dantų priežiūros principus“, – teigia docentė Ingrida Vasiliauskienė.

Penktadalis apklaustųjų (22 proc.) nurodė, jog savo vaikų dantų priežiūrai skiria pakankamai dėmesio. Trečdalis respondentų (33,9 proc.) mano, jog tam galėtų skirti daugiau laiko. Be to, apklausa parodė, kad 1 iš 10 lietuvių (13,9 proc.), auginančių vaikus, iš viso nesirūpina savo atžalų dantų sveikata. Dar beveik trečdalis respondentų teigė norintys skirti tam daugiau dėmesio ateityje.

I. Vasiliauskienės teigimu, neatsakingas tėvų požiūris į vaikų dantų sveikatą bei švietimo trūkumas lemia tai, jog dantų ėduonies paplitimas ir intensyvumas mažamečių tarpe yra labai didelis.

Apklausos duomenimis, ketvirtadalis lietuvių (25,4 proc.) teigia, jog jų atžalos su dantų problemomis susiduria labai dažnai. Dar 32,2 proc. respondentų nurodė, jog jų vaikus šie nepatogumai ištinka dažnai. Tik 15,3 proc. respondentų teigė, kad jų vaikai turi sveikus ir neproblematiškus dantis.

Paklausti, kas turėtų šviesti vaikus, kaip tinkamai prižiūrėti dantis, apklausos dalyviai dažniausiai teigė, jog tai turėtų daryti tėvai (31,8 proc.). 25 proc. respondentų šią atsakomybę patikėtų odontologams, o kas penktas tėvas (19,3 proc.) mano, jog vaikus šviesti apie tinkamą dantų priežiūrą turėtų darželio ar mokyklos auklėtojai ir mokytojai.

Pasak docentės, dantų sveikatą lemia kelios nesudėtingos taisyklės, vadinamos trijų žingsnių programa. Šios programos esmė yra kasdien naudoti tris dantų priežiūros priemones – dantų šepetėlį su pasta, dantų siūlą ir burnos skalavimo skystį. Atlikta apklausa parodė, jog šios programos laikosi keturi iš dešimties vaikų Lietuvoje (39 proc.)

Apklausos duomenimis, dantų pastą naudoja 9 iš 10 vaikų (89,8 proc.). Dantų siūlą naudoja trečdalio apklausos dalyvių atžalos (32,3 proc.). Paskutinį programos elementą – burnos skalavimo skystį – naudoja mažiau nei pusės (46 proc.) respondentų vaikai.

Internetinė apklausa atlikta gegužės – birželio mėn. Apklausti Lietuvos gyventojai, auginančius mažamečius vaikus iki 12 metų.

Bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE