Mollers

Tęsiamas tyrimas dėl galimai nustatytos arklienos lietuviškoje dešroje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad tęsiamas tyrimas dėl galimai lietuviškoje dešroje nustatytos arklienos DNR.

Latvijos maisto ir veterinarijos tarnyba vis dar delsia pateikti oficialią informaciją apie arklienos DNR nustatymą UAB „Grimeda“ (Džiaugėnai, Šilalės raj.) šalto rūkymo dešroje. Ši tarnyba savo pranešime informavo, kad Lietuvos įmonė atšaukė mėsos gaminių tiekimą į Latvijos rinką, tačiau pati įmonė pareiškė, jog savo produkcijos iš Latvijos prekybos įmonių neatšaukė ir neatsiėmė.
Šilalės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai UAB „Grimeda“ patikrinimo metu papildomai atrinko šaltai rūkytų dešrų ,,Exclusive” ir žaliavų mėginius arklienos DNR nustatyti. Atlikus tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, dešrų ,,Exclusive” ir jų žaliavų mėginiuose arklienos DNR nenustatyta. Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai atrinko dar 5 mėsos gaminių mėginius iš UAB ,,Grimeda” gaminius realizuojančios įmonės. Tyrimai atliekami.
,,Neturint tikslios informacijos apie dešrų pagaminimo datą, tinkamumo vartoti terminą, partijos numerį, negalima tiksliai nustatyti konkrečių žaliavų, kurios buvo panaudotos minėtų dešrų gamybai, tiekėjų. Tačiau patikrinus žaliavų atsekamumą įmonėje už kelis gamybos mėnesius, nustatyta, kad žaliavos dešrų gamybai buvo pirktos iš Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos gamintojų”, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjas Deividas Kliučinskas.

TAIP PAT SKAITYKITE