Agatas

Televizorių žiūri nelaimingi žmonės

Lai­min­gi žmo­nės ben­drau­ja su drau­gais, skai­to laik­raš­čius ar my­li­si, o ne­lai­min­gi – žiū­ri te­le­vi­zo­rių, tei­gia moks­li­nin­kai.

JAV Me­ri­lan­do uni­ver­si­te­to so­cio­lo­gai Joh­nas Ro­bin­so­nas ir Ste­ve­nas Mar­ti­nas nu­sta­tė, jog žmo­nės, ku­rie jau­čia­si ne­lai­min­gi, prie te­le­vi­zo­riaus pra­lei­džia 30 proc. dau­giau lai­ko nei lai­min­gie­ji. Šias iš­va­das moks­li­nin­kai ga­vo 1975-2006 me­tų lai­ko­tar­piu iš­ana­li­za­vę 30 tūkst. žmo­nių elg­se­ną.

Ta­čiau ne­ga­li­ma teig­ti, jog te­le­vi­zo­rius kal­tas dėl to, jog žmo­gus tam­pa ne­lai­min­gas.

Iš tie­sų šis pa­stan­gų ne­rei­ka­lau­jan­tis už­si­ė­mi­mas su­ma­ži­na mo­ty­va­ci­ją ieš­ko­ti ki­to­kių, įvai­res­nių ir nau­din­ges­nių lais­va­lai­kio lei­di­mo bū­dų. Ta­čiau yra ir ki­ta pu­sė: bū­tent ne­lai­min­gi žmo­nės yra pa­sy­viau­si, o te­le­vi­zo­riaus žiū­rė­ji­mas jiems yra pa­pras­čiau­sias bū­das su­si­kur­ti pra­mo­gą.

Pro­fe­so­rius S.Mar­ti­nas įpro­tį žiū­rė­ti te­le­vi­zo­rių ly­gi­na su nar­ko­ti­kų var­to­ji­mu: „Tai su­tei­kia tik trum­pa­lai­kį, pa­vir­šu­ti­niš­ką pa­si­ten­ki­ni­mą, pa­de­da trum­pam už­mirš­ti pro­ble­mas, ta­čiau ati­dė­jus jų spren­di­mą nu­si­vy­li­mas ir ne­pa­si­ten­ki­ni­mas gy­ve­ni­mu tik dar la­biau su­stip­rė­ja”.

Tu­rin­tiems as­me­ni­nių ir ben­dra­vi­mo pro­ble­mų žmo­nėms nuo­la­ti­nis te­le­vi­zo­riaus žiū­rė­ji­mas daž­nai tam­pa įpro­čiu, ku­rio po­vei­kis, anot pro­fe­so­riaus, yra pa­na­šus į ra­mi­na­mų­jų vais­tų po­vei­kį.



TAIP PAT SKAITYKITE