REXSAN

Tarptautiniai donorai Maliui pažadėjo 3,2 mlrd. eurų

Tarptautinėje donorų konferencijoje Maliui pažadėta skirti 3,2 mlrd. eurų. Tai yra ženkliai didesnė suma ne tikėtasi. Tačiau paramos šaliai suteikimas priklausys nuo to, ar ji imsis greitų demokratijos žingsnių, praneša agentūra AFP.

Europos Sąjungos (ES) prezidentas Hermanas Van Rompuy sakė, kad pažadėta suma milijardu viršija planuotą surinkti. Lėšos reikalingos šalies atstatymui.

„Tai yra labai svarbus momentas Malio istorijoje, – kalbėjo Malio pereinamojo laikotarpio prezidentas Dioncounda Traore. – Malio gyventojai labai dėkingi Vakarų Afrikos bendrijai, Afrikos Sąjungai ir Europos Sąjungai“. Konferencijoje „Kartu už Malio atsinaujinimą” dalyvavo ir tokios tarptautinės organizacijos, kaip Jungtinės Tautos (JT) ir Pasaulio bankas, taip pat apie šimtas įvairių šalių atstovų. Konferencija surengta ES ir Prancūzijos iniciatyva.

Prancūzijos pajėgos keturis mėnesius remia Malį kovoje su islamistais, kurie buvo užkariavę šalies šiaurinę dalį. Tarptautinė bendrija baiminasi, kad Malio žlugimas ir besitęsiantis politinis nesaugumas šalyje gali destabilizuoti padėtį visame regione.

TAIP PAT SKAITYKITE