Ditel

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje psichiatrai diskutavo apie psichiatrijos problemų įvairovę

Lietuvos psichiatrų asociacija kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinika jau kovo 28 d. (ketvirtadienį) kviečia į suvažiavimą – tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Psichiatrijos problemų įvairovė“. Konferencija vyks Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31, Vilnius ). Malonu, kad šią konferenciją pradės ir apie psichikos sveikatos svarbą kalbės Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas profesorius Algirdas Utkus. Profesoriaus darbai genetikos srityje dažnai siejasi su psichikos sveikata, o genetikos įtaka psichinei sveikatai vis daugiau yra apčiuopiama.

Lietuvos psichiatrų asociacija yra Pasaulinės psichiatrų asociacijos, Europos psichiatrų asociacijos, o nuo 2012 metų birželio mėnesio tapo Šiaurės šalių psichiatrų asociacijų komiteto nare. Taip pat Lietuvos psichiatrų asociacija 2012 metais pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Baltarusijos psichiatrų asociacija. Šie bendradarbiavimai ir paskatino šiemet suorganizuoti tarptautinę konferenciją, kurioje patirtimi dalinsis ne tik Lietuvos, bet ir garsūs užsienio mokslininkai.

Didelis dėmesys bus skiriamas savižudybių problemai. Ją nagrinės Pasaulio psichiatrų asociacijos valdybos narys, Šiaurės šalių atstovas pasaulinėje psichiatrų asociacijoje dr. Henrik Wahlberg. Jis yra garsus tarpkultūrinės psichiatrijos tyrėjas, kuris konferencijoje kalbės apie savižudybių problemą Švedijoje. Kitas žymus Suomijos mokslininkas, buvęs Šiaurės šalių psichiatrų asociacijų komiteto pirmininkas, Suomijos psichiatrų asociacijos prezidentas, Turku universiteto profesorius Jyrki Korkeila, kuris pristatys Suomijos žmonių savižudybinio elgesio ypatumus. Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentas doc. Alvydas Navickas pateiks savižudybinio elgesio kaitą tarp Lietuvos gyventojų XX amžiuje.

Kita aktualija – tai radiacijos poveikis organizmui. Konferencijoje dalyvaus vienas žymiausių radiacijos poveikio tyrinėtojų pasaulyje – Baltarusijos psichiatrų asociacijos pirmininkas prof. Sergey Igumnov. Jis daug metų paskyrė Černobylio pasekmių žmogaus organizmui tyrimams, yra paskelbęs monografiją ir daugybę straipsnių šia tema.

Estų psichiatrų asociacijos prezidentas dr. Andres Lehtmets papasakos apie sveikatos sistemos problemas Estijoje. Jis buvo vienas iš sveikatos darbuotojų streiko organizatorių Estijoje. Šis streikas įvyko 2012 metų pabaigoje ir ypatingai vieningai buvo siekta didesnio finansavimo ir paslaugų kokybės didinimo Estijoje. Jų vienybė, kuria ypatingai didžiuojasi estų medikai, buvo pagrindas efektyvesnei medicinos pagalbai šiais metais.

Konferencijoje lankysis vienas žymiausių pasaulio psichofarmakologų, Oksfordo universiteto psichiatrijos katedros vadovas prof. Guy Goodwin. Jis 2004-2005 m. buvo Britanijos psichofarmakologijos asociacijos prezidentu, yra paskelbęs daugiau nei 300 straipsnių ir skyrių knygose. Jis savo pranešime nagrinės naujausius depresijų gydymo aspektus.

Taip pat konferencijoje galėsime išgirsti profesoriaus iš Pietų Afrikos vaizdą. Šis pranešimas bus pateiktas nuotoliniu būdu. Tai apie vienos sunkiausių psichikos ligų – schizofrenijos gydymo aktualiją – ilgo veikimo vaistų taikymo svarbą.

Malonu, kad šioje konferencijoje savo patirtį pateiks Lietuvos mokslininkės sėkmingai dirbančios Danijoje. Tai – dr. Virginija Ribokienė ir doc. Beata Diomšina. Jų pranešimas apie dėmesio trūkumo ir padidinto aktyvumo sutrikimą atskleis aktualiją, kuri yra ne tik tarp vaikų ir paauglių, bet pasireiškia ir suaugusiems.

Minėtuose pranešimuose nagrinėtas problemas papildys Lietuvoje dirbančių mokslininkų tyrimai iš įvairiausių sričių: tai doc. Aldonos Šiurkutės pranešimas apie elektroimpulsinės terapijos efektyvumą gydant šizofreniją, gyd. Giedrius Gerulskis pristatys atliktus transkranijinės magnetinės stimuliacijos efektyvumo tyrimus gydant depresiją, prof. dr. Vita Danilevičiūtė papildys žinias ilgo veikimo vaistų poveikiu, prof. habil. dr. Antanas Goštautas kalbės apie psichologinių tyrimų svarbą psichiatrijoje, gyd. Ramunė Mazaliauskienė apie globalizacijos įtaką psichikai. Taip pat šioje konferencijoje bus aptariamos psichiatrijos pagalbos problemos Lietuvoje.

Tikimės, kad ši konferencija taps dar vienu laipteliu gerinant bendradarbiavimą su užsienio šalimis, siekiant geresnės Lietuvos gyventojų psichinės sveikatos.

Lietuvos psichiatrų asociacija

Bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE