Nobel biocare

Sveikatos parodos lankytojams – konsultacijos ir viktorina apie užkrečiamąsias ligas

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai praėjusį savaitgalį Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiosios medicinos ir sveikatingumo parodos „Sveikatos dienos 2013 “ lankytojus kvietė domėtis užkrečiamosiomis ligomis ir jų profilaktika.

Parodos lankytojai ne tik aktyviai konsultavosi su čia budėjusiais ULAC medikais, bet ir skubėjo atsakyti į anoniminės anketos klausimus, padedančius įvertinti riziką užsikrėsti klastinga liga – virusiniu hepatitu C. Sunerimti teko tiems, kurie prisipažino išbandę švirkščiamųjų narkotikų, turintys tatuiruočių arba jiems buvo atliktas kraujo perpylimas.

Specialistai taip pat atsakė į daugybę klausimų apie erkių pernešamas ligas, vakcinaciją nuo erkinio encefalito, apsisaugojimo būdus bei jų efektyvumą. Vieni lankytojai džiaugėsi, kad jau pasiskiepijo, kiti prašė patarimų kaip nuo erkių apsaugoti savo šeimą ir kiemą.

ULAC medikai susidomėjusius lankytojus konsultavo imunoprofilaktikos klausimais, besiruošiantiems keliauti priminė apie skiepus, kurie būtini vykstant į vieną ar kitą šalį, pasakojo apie lytiniu keliu plintančius susirgimus, ŽIV/AIDS profilaktiką.

Daug dėmesio sulaukė ir nuotaikinga viktorina „Ką žinau apie užkečiamąsias ligas“.  Viktorinos dalyviai atsakinėjo į smagius ULAC medikų paruoštus klausimus apie vakcinų kilmę, teisingą antibiotikų vartojimą bei lytiniu keliu plintančias infekcijas. Teisingai atsakiusieji į daugiausiai klausimų buvo apdovanoti prizais.

Daugiau informacijos:
Beata Bukotaitė
8 614 71720, beata@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

wwwulac.lt

 

TAIP PAT SKAITYKITE