Sebamed

Sveika, vasara! Arba ką veikti birželį Vilniuje su visa šeima?

Pagaliau, pagaliau, pagaliau atėjo vasara: vaikams prasideda vasaros atostogos, suaugusieji irgi pamažu pradeda planuoti vasaros laiką, o mes savo ruožtu siūlome neužmiršti ir miesto erdvių. Juo labiau kad Vilniaus parkai, skverai ir kitos žaliosios erdvės kviečia visas šeimas sportuoti, atostogauti, mokytis, pažinti, švęsti trumpiausią metų naktį…

Svarbiausi šio mėnesio akcentai šeimoms – birželio 1-oji, vaikų gynimo diena, kuri kvies į gausybę skirtingų renginių įvairiose miesto erdvėse. Na, o birželio pabaigoje švęsime jau ir trumpiausią vasaros dieną – Rasos šventę… Birželis dovnoja ir daug nemokamų sporto, meninio ugdymo renginių. Telieka apsispręsti ir nueiti.

Birželio 1 d. (šeštadienį) nuo 11 val. Vingio parke – Vilniaus miesto vaikų šventė. Tai nekomercinis renginys, kurio tikslas – suburti šeimas su vaikais sveikai leisti laisvalaikį: šventės metu vyks sportinės rungtys, užduotis ir pramogas organizuos įvairios kūrybinės dirbtuvės, vyks edukacinės programos, bus rengiami vaikų šokių ir dainų kolektyvų, sporto klubų prisistatymai ir pasirodymai. Šios šventės tikslas – mažinti vaikų, kurie neturi šeimos, taip pat neįgalių vaikų ar su specialiaisiais poreikiais, atskirtį bendruomenėje, suteikiant jiems galimybę drauge su visais kitais vaikais pramogauti bei bendrai leisti savo laisvalaikį. Todėl šventėje yra laukiami VISI miesto vaikai.

Vilniaus miesto vaikų šventei išskirtinę programą yra paruošęs Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, kuris šventės metu kvies visus vaikus į kūrybines dirbtuves pakartoti kunigaikščio Gedimino žygdarbį ir  vėl visiems drauge  pastatyti savąjį svajonių miestą. Koncertinėje programoje laukia patys geriausi LVJC šokių, dainavimo, kovos menų, muzikinių instrumentų  ir kiti kolektyvai. Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuojamose lipdybos, piešimo, maketavimo ir kitose dirbtuvėse, laukia dar daugiau malonių staigmenų bei siurprizų. Sukurtas priemones bus galima pritaikyti dalyvaujant sportinėse estafetėse-varžybose. Visi bus kviečiami į tikrą gimtadienio šventę!

Miesto mamos kvies į savo poilsio oazę, kurioje garsios ir žymios Lietuvos mamos seks ir kartu su vaikais kurs pasakas. „Vichy“ vandens parkas persikels į pripučiamus baseinus Vilniaus miesto vaikų šventėje. Čia veiks ir mugė, kurioje bus galima įsigyti knygų, žaislų, paskanauti ar atsigaivinti. Pasinerk į pasakų miestu pavirtusį Vingio parką!

Birželio 1, 8 15, 22 ir 29 d. (šeštadieniais) 10 val. ir visus kitus kovo šeštadienius – ekskursija „Požeminio Vilniaus paslaptys“. Ekskursijos metu aplankomi 4–5 požemiai iš sąrašo: Vilniaus katedros, Gintaro galerijų, Žydų kultūros ir informacijos centro, Šv. Kazimiero bažnyčios, Šv. Kryžiaus bažnyčios, Šlapelių namų-muziejaus, Unitų vienuolyno, Jonų g. galerijos. O „Kivedos“ gidas papasakos ne vieną mįslingą istoriją, galinčią pažadinti fantaziją… Tikslesnė informacija pateikiama įsigijus ekskursijos bilietą. Bilieto kaina suaugusiajam – 20 Lt. Papildomai lankomiems objektams turėti apie 15 Lt/asmeniui. Dėl bilietų kreiptis tel. 8 5 272 4805.
Andriaus Bagdono nuotrauka

Birželio 1 d. (šeštadienį) nuo 9 val. ryto Žaliojoje erdvėje, prie Baltojo tilto, vyks „Vilnius Challenge 2013“ – miesto multisporto varžybos, 1000 dalyvių iš 15 šalių. „Vilnius Challenge“ – jau penktus metus pačioje Vilniaus širdyje vyksiantis multisporto renginys. „Vilnius Challenge“ multisporto varžybose elito kategorijoje dalyvaujantys sportininkai iš viso turės įveikti maždaug 70 km orientavimosi, bėgimo, važiavimo dviračiu, irklavimo, riedučių, plaukimo ir virvių atkarpą. Mėgėjai – beveik perpus trumpesnę – 40 km. Šiais metais pirmą kartą bus galima įveikti ir pradedančiųjų trasą, kuri orientuota į tuos, kurie aktyvaus gyvenimo būdo nepropaguoja. Pradedančiųjų grupės varžybų atkarpos ilgis – apie 15 km. Dalyviai ją įveikti galės be specialaus pasiruošimo. Varžybų organizatoriai pagalvojo ir apie žiūrovus – palaikyti dalyvių atėję žmonės, galės specialiuose „karštuose“ taškuose stebėti įdomiausias varžybų akimirkas.

Evgenios Levin nuotrauka

Birželio 1 d. (šeštadienį) 11 val. Lietuvos Stačiatikių Bažnyčia kviečia visus prisijungti prie krikščioniškų eitynių „Už gyvybę – 2013“. Eitynės skirtos apsaugoti negimusių vaikų gyvybes ir puoselėti tradicines šeimos vertybes.

Renginys prasidės birželio 1 d. po Dieviškosios Liturgijos Vilniaus Šv. Konstantino ir Mykolo cerkvėje (J. Basanavičiaus g. 27. Liturgijos pradžia – 8 val. 30 min., eitynių pradžia – 11 val.) ir vyks Senamiesčio gatvėse – J. Basanavičiaus, Trakų, Vokiečių, Didžiosios, Aušros vartų – iki Šventos Dvasios vienuolyno (Aušros vartų g. 10), kur vyks Padėkos pamaldos.

Kviečiamos prisijungti šeimos su vaikais. Papildoma informacija tel. 8 689 50645 arba 8 600 10793

Nuotraukos autorius Šarūnas Mažeika/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Birželio 1 d. (šeštadienį) 12 val. Rusų dramos teatre (J. Basanavičiau g. 13) vyks šventė „Vaikų diena – teatre“. Lietuvos rusų dramos teatras kviečia vaikus ir jų tėvelius švęsti Tarptautinę vaikų gynimo dieną teatre. Teatras kaip ir vaikų darželis, ir mokykla, ir šeima, suteikia vaikams svarbiausias gyvenimo pamokas, ugdo jų intelektą ir vaizduotę, moko dvasinių principų ir empatijos. Todėl mes pasikvietėme ne tik garsiausius šalies teatrus, kuriančius mažiausiems žiūrovams, bet ir patyrusius pedagogus, kad visi kartu pasikalbėtume apie teatrą, pamatytume spektaklį, atskleistume savo kūrybinius gabumus ir suruoštume šventę savo brangiausiems – mūsų vaikams. Renginys mokamas.

Programoje – Klaipėdos universiteto absolventų spektaklis vaikams, tėvams – smagus humanistinės pedagogikos užsiėmimas. Vėliau laukia praktinis užsiėmimas ir vaikų, dirbtuvės su Vilniaus Valdorfo mokyklos pedagogais, Vaikų laisvalaikio centro „Smaragdo miestas“ pedagogais, su „Stalo teatro“ įkūrėja. Pabaigoje – sveikinimų koncertas.

Birželio 1 d. (šeštadienį) 14 val. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2) NEMOKAMAS edukacinis renginys „Žemės planeta kišenėje“. Senovės lietuviai manė, kad Žemė – tai lėkštės formos plokštuma. Virš jos Saulė kasdien pakyla iš savo rūmų rytuose, o vakare nusileidžia į jūrą nusiprausti. Buvo laikai, kai žmonija nežinojo Žemės dydžio, nežinojo ar ji apvali. Mokslininkai daugelį metų paskyrė atsakymams į šiuos klausimus rasti. Ar žinote, kad XIX a. Lietuvoje buvo pradėta viena didžiausių Žemės matavimo misijų? Šios misijos rezultatas – Struvės geodezinis lankas – UNESCO Pasaulio paveldo objektas.

Edukacinės programos „Žemės planeta kišenėje“ dalyviai sužinos apie visuomenėje mažiau žinomus geodezijos/topografijos mokslus; išmoks žemėlapio sudarymo pagrindų ir išbandys tai praktikoje; supras, kaip dirbo senųjų laikų topografai, geodezininkai bei keliautojai; susipažins su Struvės geodeziniu lanku.

Registracija vyksta iki gegužės 30 d. el. paštu: laurynas@emuziejus.lt. Dalyvių skaičius – iki 15 asmenų nuo 15 metų.

Nuotraukos autorius Andrius Ufartas/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Birželio 1 d. (šeštadienį) ir 24 d. (pirmadienį) Lukiškių aikštėje nuo 18.30 val. vyks „Burbuliatorius“ – tai reguliarus miesto žaidimas, kuris vyksta visą vasarą ir rugsėjį, kas antrą pirmadienį, 18.30, Lietuvos ir užsienio miestuose. Šio renginio ypatumas yra ne tik jo periodiškumas, bet ir tai, kad jis vyksta daugiau kaip 15 Europos miestų vienu metu. „Burbuliatoriaus“ tikslas – atgaivinti viešąsias miesto erdves, paskatinti miestelėnus eksperimentuoti, ieškant naujų viešųjų erdvių naudojimo būdų, bei sukurti paralelinį įvykį, kurio dalyviai, gyvendami skirtinguose miestuose, galėtų dalintis erdvių gaivinimo patirtimi. Tai atviras įvykis, ir sudalyvauti jame gali kiekvienas norintis. Tereikia atsinešti muilo burbulų indelį (sau ir praeiviui) į paskelbtą vietą ir „užburbuliuoti“ ją kartu su kitais miestelėnais. Renginiai vyks visą vasarą kas antrą pirmadienį.
BFL/Justas Jurga

Birželio 1 d. (šeštadienį) 17 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30) NEMOKAMAS koncertas „Jaunųjų talentų fiesta“.

Solistams nebereikia klijuoti „perspektyvių“, „daug žadančių“ ir „būsimų“ etikečių: jie jau groja, jau stovi scenoje, jau turi ką pasakyti. Jaunųjų atlikėjų rankose ištirpsta sudėtingiausios virtuozinės kompozicijos, savo pasirodymais jie pakeri ne tik klausytojų širdis, bet ir griežčiausią konkursų žiuri.

Šiame koncerte lydimi Šv. Kristoforo kamerinio orkestro, jaunieji talentai Šv. Kotrynos bažnyčios skliautus pripildys gražiausia muzika ir nepamirštamais įspūdžiais. Tad nepraleiskite jaunatviškai žavios muzikos fiestos!

Programoje J. Haydn, C. Saint-Saens, H. Wieniawski ir kt.

Birželio 2 d. (sekmadienį) nuo 10 iki 17 val. PC Ozas vyks „SKM (Sostinės krepšinio mokyklos) šeimų krepšinio turnyras 2013“. Jūsų laukia karštos kovos dėl oranžinio kamuolio, 3×3 turnyras, šeimų turnyrai. Norint dalyvauti Jums reikės suburti 3–4 šeimos narių komandą ir ją užregistruoti atitinkamoje amžiaus grupėje iki gegužės 29 d. 22:00 val. Jei SKM sportuoja du skirtingo amžiaus vaikai, tokiu atveju komandos gali dalyvauti dviejuose amžiaus grupėse. Daugiau informacijos – čia.

Birželio 2 d. (sekmadienį) 17 val. baigiamasis tarptautinio poezijos festivalio poezijos pavasaris vakaras Vilniaus universiteto K. Sarbievijaus kieme (Universiteto g. 3).
Nuotrauka Algimanto Aleksandravičiaus

Birželio 5 d. (trečiadienį) 19 val. Mokytojų namų kiemelyje (Vilniaus g. 39/6) vyks Aido Giniočio autorinių dainų vakaras „Juodraštis“. Režisierius ir aktorius Aidas Giniotis – visiems gerai pažįstamas tekstų bei dainų kūrėjas, kartu su teatro laboratorijos ATVIRAS RATAS aktoriais, pristato savo autorinių dainų koncertą „Juodraštis“.

Atvirai ir nuoširdžiai, šmaikščiai skambės dainos iš Keistuolių teatro spektaklių, visiems gerai žinomų bardų šlageriai, ir, kaip tikrame juodraštyje – dar negirdėtos, nebaigtos, bet vertos išgirsti Aido Giniočio autorinės dainos. Renginys mokamas.

Birželio 6 d. (ketvirtadienį) 17 val. Šv. Jono gatvės galerijoje (Šv. Jono g. 11) atidaroma vaikiškos knygos meno ir iliustracijų paroda „4 iliustratorių pasakos“. Projekto sumanytoja ir kuratorė jauniausia projekto dalyvė – Ula Šimulynaitė. Tai testinis projektas, kuris kitais metais planuoja pakeliauti po Lietuvos mažesnių miestelių bibliotekas bei mokyklas.

Šį kartą Šv. Jono Gatvės Galerija kviečia visus susipažinti, o kas tuo domisi – iš naujo atrasti ir naujai pažiūrėti į knygas skirtas vaikams, susipažinti su vaikiškas knygas kuriančiomis dailininkėmis, rašytojomis ir iliustratorėmis: Ievą-Babilaitę Ibelhaubtienę, Liną Dūdaitę, Ievą Juknytę bei Ulą Šimulynaitę. Tai paroda skirta vaikų gynimo dienai bei mokslų metų pabaigai paminėti.

Parodoje kiekviena autorė atskiroje erdvėje paseks jums po pasaką, o gal ir po kelias. Bet tai nereiškia, kad jas jums jos skaitys! Ne! Jas pasakos didelės iliustracijos, smagiai besijuokiantys vaiduokliai ir kiti personažai iš projekcijų ant sienų, bėgiojantys po galerijos erdves metriniai zuikiai. Į knygą pažvelgti kitaip pakvies “knygos-objektai”. Vaikai ir jų tėveliai galės pačiupinėti už skverno gyvas dailinikes.

Parodos metu turėsite galimybė įsigyti parodoje eksponuojamas knygas ir knygų iliustracijas, kuriomis galėsite papuošti jaunųjų skaitytojų kambario sienas. Taip pat autorės kvies vaikus pabendrauti su elektronine knyga.

Tai jaunos, be galo įvairiapusiškos, išskirtinės jaunosios kartos dailininkės. Dirbančios plačiame diapazone – nuo klasikinės iki skaitmeninės technikos. Bet kartu jas vienija ir keli bendri dalykai: visos apdovanotos diplomais ar premijomis, visos pripažintos, visos dalyvavo Lietuviškos iliustracijos parodoje “Illustrarium” (Bolonija, Italija, 2011 m.), visos įtrauktos į Maskvos leidyklos TriMag išleistą vaikiškų knygų iliustracijų katalogą “222 best young iliustrators from ex-ussrs”, bei visos aktyviai kuria ir dalyvauja kūrybiniame gyvenime.

Birželio 8 d. (šeštadienį) 14 val. Savęs pažinimo ir saviraiškos studijoje (Vytenio g. 10) užsiėmimas „Pynimas iš laikraščių“. Pasiruoškime vasaros sezonui – nupintas krepšelis iš laikraščių puikiai tarnaus mėgstantiems uogauti, grybauti ar iškylauti. Pynimas iš laikraščių – tai nuostabi technika, dėka paprastų, kasdienių laikraščių. Iš jų galima pasidaryti puikius pintus krepšius, dėžutes, rėmelius, skrybėles…

Užsiėmimas įvyks susirinkus 4 žmonių grupei. Renginys mokamas. Registracija el. paštu: pazinimas.saviraiska@gmail.com. Tel.: 8 684 44109 (Dainora) arba 8 604 20485 (Asta).Šia technika atlikti darbai atrodo taip, lyg jie būtų nupinti iš vytelių. Užsiėmimo metu susipažinsite su pynimo technologija ir, žinoma, išmoksite pynimo iš laikraščių technikos. Sužinosite, kaip pasigaminti reikiamus ruošinius, susipažinsite su nuoseklia pintinės pynimo eiga: nuo ruošinių gamybos, pagrindo pasiruošimo iki pintinės nudažymo ir nulakavimo darbų.

Birželio 8 d. (šeštadienį) 14 val. Savęs pažinimo ir saviraiškos studijoje (Vytenio g. 10) seminaras „Kaip užauginti laimingus vaikus“. Lektorius – Vaidas Arvasevičius. Pirmiausia jis – trijų vaikų tėtis, taip pat treneris savo kovos menų studijos mokiniams, vaikų darželio vaikams ir konsultantas darželio auklėtojoms. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro konsultantas, dalyvaujantis projekte „Ugdymas karjerai”. Konsultuoja pedagogus, tėvus ir mokinius gyvenimo krypties pasirinkimo bei savo prigimties suvokimo, ateities planavimo per savęs pažinimą klausimais dešimtyje kuruojamų Vilniaus mokyklų, gimnazijų. Rengia temines paskaitas bei tęstinius seminarus, atskleidžiančius įvairiausius gyvenimo veiklos pasirinkimo aspektus. Dalyvavimo kaina suaugusiajam – 50 Lt.

Birželio 9 (sekmadienį) 11 val. Pramogų ir poilsio centre „Belmontas“ (Belmonto g. 17) vyks „Ančiukų lenktynės 2013“. Tai visame pasaulyje populiarios varžybos, rengiamos siekiant pritraukti lėšų socialiniams projektams finansuoti.

Lenktynių dalyviai įsigyja bilietą – guminį ančiuką, kuris užregistruojamas lenktynėms. Renginio metu visi lenktynių dalyviai (ančiukai) surenkami ir nešami į starto vietą. Visi ančiukai vienu metu paleidžiami į vandenį ir plaukia nustatytą atstumą. Ančiukai negali būti patobulinti ar kaip kitaip modifikuoti, niekieno nepadedami tarpusavyje lenktyniauja. Pirmieji ančiukai, kirtę finišą, yra skelbiami nugalėtojais, kurių laukia puikūs rėmėjų prizai. Likę ančiukai sugaunami ir, pageidavus savininkams, jiems grąžinami.

Pirmąsias „Ančiukų lenktynes“ Vilniaus „Rotaract“ klubas surengė 2005 metų birželį. Šią idėją pasiūlė grupė amerikiečių narių iš GSE (angl. Group Student Exchange) programos. Pirmųjų lenktynių dalyviais tapo 300 ančiukų, ir kiekvienais metais dalyvių skaičius auga, todėl 2013 metais Vilniaus „Rotaract“ klubas jau devintą kartą pakvies į „Ančiukų lenktynes“. Jos tradiciškai įvyks birželio 9 d. (sekmadienį) „Belmonto“ pramogų komplekse Vilniuje.

Visos prieš lenktynes surinktos lėšos skiriamos ugdyti jaunuolius, dalyvaujančius projekte „Ateitis Mano rankose“, skatinti jų lyderystės ir bendravimo įgūdžius, motyvaciją. „Ateitis Mano rankose“ – paketas priemonių ir paslaugų, kurias Vilniaus „Rotaract“ klubo nariai kartu su socialiniais darbuotojais, psichologais ir kitais specialistais teikia šiam jaunimui. Projektas yra skirtas Vilniaus miesto (12–18 metų) socialinės rizikos ir vaikų globos namų vaikams. Projektu siekiama kompleksiškai skatinti efektyviai spręsti paauglystės problemas, siekti žinių, sveikai ir saugiai gyventi.

Birželio 9 (sekmadienį) 14 val. Katedros aikštėje – „Velo sostinė“. Tai dviračių žygių ciklas po žaliąsias sostinės erdves. Žygiai vyks kas antrą mėnesio sekmadienį, 14 val. nuo Katedros. Keliausim kaskart skirtingais maršrutais po žaliąsias miesto erdves (parkus, miškus, palei upes). Žygių metu ne tik atrasime įdomius Vilniaus dviračių maršrutus, bet ir iš arčiau pažinsime gražiausias sostinės erdves. Dalyvavimas nemokamas. Daugiau informacijos – čia.

Birželio 12 d. (trečiadienį) 18 val. Vilniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39/6) 215 auditorijoje vyks NEMOKAMA paskaita-knygos (Farila Strong „25 valandos“) pristatymas „Ar žinome, kaip galime padėti patys sau?“ …Nesvarbu, kiek Jums metų… kaip atrodote… ir kuo užsiimate… jeigu Jūs ieškote tikrojo savo kelio bei siekiate pažinti bei įvardinti tiksliau save… jeigu norite naujai atrasti spalvingą ir mielą pasaulį bei savo galimybes jame… Norintys dalyvauti kviečiami registruotis telefonu: 8 621 52227

Birželio 12 d. (trečiadienį) 19 val. Mokytojų namų kiemelyje (Vilniaus g. 39/6) valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ pristato savo geriausią koncertinę programą – laiko patikrintą ir jau klasika tapusį „Aukso fondą“. Teatralizuotame koncerte – įspūdingiausi ansamblio šokiai, į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą įtrauktos sutartinės, šmaikštūs humoristiniai vaizdeliai ir virtuoziškos instrumentinės kompozicijos. Šimtmečius puoselėtas ir gludintas „Aukso fondas“ – ansamblio pasididžiavimas, pelnęs pripažinimą daugelyje pasaulio šalių ir laimėjęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą.

Koncerte dalyvauja per 50 ansamblio „Lietuva“ muzikantų, šokėjų, choro artistų ir dainininkų, o ypatingo žavesio renginiui suteikia tautinių instrumentų orkestras, kuriame grojama išskirtinai lietuvių liaudies instrumentais – birbynėmis, kanklėmis, lamzdeliais, ragais, skudučiais, skrabalais, tabalais, o taip pat ožragiais, molinukais, Labanoro dūdomis ir gausybe mušamųjų. Orkestro dirigentai – Vytautas Lukočius ir Egidijus Kaveckas. Ansambliečius puošia žymių dailininkų Reginos Songailaitės ir Juozo Balčikonio bei kitų tautiniais raštais atausti kostiumai. Juose vaivorykšte tviska skirtingų Lietuvos etnografinių regionų raštai ir spalvos. Renginys mokamas.

Birželio 13 d. (ketvirtadienį) 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre (Pamėnkalnio g. 34) vyks tradicinis ETNO dirbtuvės, kuriose šįkart – Juostų vijimas. Artėjant ilgiausios vasaros nakties šventei būtina pasipuošti… O kas puošia labiau nei pačių pasidarytos juostos, kurios gali būti ne tik gražios, bet ir praktiškos? Dalyvavimas nemokamas. Daugiau informacijos ir apie reikiamas priemones pranešime po registracijos. Nusprendę, kad norite dalyvauti, registruokitės elektroniniu paštu juste@etno.lt arba telefonu 8 5 279 1287. Vietų skaičius ribotas.

Birželio 16 d. (sekmadienį) 12 val. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (Konstitucijos pr. 25) rengia vienintelį Lietuvoje plaukimo festivalį „Jaunasis gelbėtojas“, skirtą vandens sporto ir pramogų mėgėjams. Juo norima atkreipti dėmesį į vaikų ir jaunimo saugų elgesį vandens telkiniuose ypatingai vasaros metu. Dalyvauti plaukimo festivalyje iš visos Lietuvos kviečiami 6–18 m. vaikai, jaunimas ir jų tėveliai, kurie nebūtinai yra lankę baseiną, tačiau plaukia nesiekdami dugno kojomis. Plaukimo festivalio metu dalyvių laukia daug šventinių akimirkų, gerų emocijų ir smagaus laiko su visa šeima.

Registracija į plaukimo festivalį vyksta iki birželio 3 d. el. p. sportas@lvjc.lt, tel. (8 5) 272 5748. Aprangos kodas – plaukimo kostiumas, kepuraitė, akiniai, rankšluostis, prausimosi priemonės, rekomenduojama turėti šlepetes.

Birželio 22 d. (šeštadienį) nuo 10 val. ryto Gedimino prospekte nuo V. Kudirkos aikštės iki Vilniaus Arkikatedros atgims gilias tradicijas turinti magiška šventė – „Žolynų turgus“. Tai viena įdomesnių senojo Vilniaus tradicijų, kai likus kelioms dienoms iki stebuklingiausios vasaros nakties – Rasų – iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų į sostinę suvažiuodavo geriausios žolininkės, kurios pardavinėdavo savo surinktas vaistažoles, mokydavo kaip, pasitelkus liaudies mediciną, išsigydyti įvairias ligas. Turgaus pagrindas – žolininkų prekyba, tad miesto gyventojai ir svečiai turės galimybę įsigyti ekologiškų vaistažolių, sužinoti jų paskirtį, tradicinius gydymo metodus, o tai yra ypač aktualu tiems, kas domisi liaudies medicina, ekologija bei tradiciniu paveldu. „Žolynų turgus“ – puiki proga pajausti augalo aktyviąją suvešėjimo galią prieš artėjančias Rasas.

Birželio 22 d. (šeštadienį) nuo 11 val. ryto Vilniaus oro uoste (Rodūnios kelias 10A) vyks aviacijos šventė skirta S. Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlantą 80-ąjam jubiliejui. Programoje: nuo 11 val. Aviacijos technikos apžiūra: oro uosto technika, aviamodeliai, parašiutai, karšto oro balionai, skraidyklės, parasparniai, ultralengvieji lėktuvai, sklandytuvai, senoviniai orlaiviai, akrobatiniai lėktuvai, Valstybės sienos apsaugos Aviacijos rinktinės ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orlaiviai. Nuo 11.45 – Aviacijos šou. Visos šventės metu: aviacinės pramogos vaikams ir jų tėveliams. muzikiniai pasirodymai. Nemokama automobilių stovėjimo aikštelė ir žiūrovų įėjimas į šventę – pro Vilniaus oro uosto vartus iš Liepkalnio g. (Lydos plento).

Birželio 23 (sekmadienį) „Rasos“ (Joninių) šventė Verkių regioniniame parke (Žaliųjų ežerų g. 53). Tradicinė „Rasos“ (Joninių) šventė Verkių rūmų parke vyksta pagal seniausias etnokultūrines tradicijas. Verkių parkas virsta sakraline vieta, kur trumpiausią metų naktį kupoliaujame, buriame iš žolynų, palydime vakaro Saulę, prie šventinio laužo šokame ir dainuojame, sutemus uždegame ugnies ratus, Nerimi plukdome vainikus, prausiamės ryto rasa, maudomės, lankome medžius ir javus, dainomis pasitinkame patekančią Saulę. Apeiginę – tradicinę programą atlieka geriausi folkloro kolektyvai. Rasų šventės metu veikia žolynų turgus, į kurį kviečiamos garsiausios žolininkės bei būrėjos. Kasmet, vis daugiau sulaukiame tautiškai apsirengusių, pasirėdžiusių su žolynų vainikais, nebijančių netgi lietingo oro ir nusiteikusių pajusti svaigius vasarvidžio trumpiausios nakties kerus, vilniečių.

Birželio 27 d. (ketvirtadienį) 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre (Pamėnkalnio g. 34) – ETNO muzika. Prieš atostogas kviečiame į paskutinį ETNO ketvirtadienį…Vilniaus etninės kultūros centro kieme dainuosime linksmas, nuotaikingas dainas, šnekėsime apie praėjusius ir planuosime ateinančius ketvirtadienius, gersime arbatą, dėkosime tiems, kurie aplankydavo mus ETNO ketvirtadienių metu, darysime darbų parodą ir džiaugsimės pasiektais rezultatais ir bendrai nusifotografuosime. Tikimės susitikti su jumis visais, todėl nei registracijų, nei ribotų vietų šią dieną nebus. Renginys nemokamas.

Antradieniais 16 val. Vilniaus apylinkėse vyks orientavimosi sporto varžybos „Mano antradieniai“. Tai masinės orientavimosi sporto varžybos, vykstančios jau trečius metus Vilniaus miesto apylinkėse. Vidutiniškai kiekviename šių varžybų etape startuoja virš 180 orientavimosi entuziastų, kurie per sezoną įveikia daugiau nei 10 000 kilometrų. Varžybose galima startuoti nuo 16 iki 19 valandos. Daugiau informacijos ir varžybų vietos – čia.

Ketvirtadieniais 18.30 val. Neries krantinėje prie Baltojo tilto Mankštų ciklas „Judėk linksmai“. „Namie ankšta ‒ daryk mankštą!“ Tokiu šūkiu šiltąjį sezoną pasitinka sveikatingumo iniciatyva „Geros sveikatos klubas“ ir antrus metus iš eilės kviečia Lietuvos gyventojus dalyvauti nemokamose mankštose gryname ore. Mankštų ciklas „Judėk linksmai“ startuoja gegužės 16 d. ir tęsis iki rugpjūčio pradžios. Šiemet, kaip ir parėjusiais metais užsiėmimai vyks prie Baltojo tilto, kiekvieną ketvirtadienį, nuo 18.30 val.

Programa „Judėk linksmai“ gyventojams siekiama priminti, kad fizinis aktyvumas nereikalauja ypatingų pastangų, o mankšta gali būti smagi ir naudinga pramoga gryname ore.

Penktadieniais 16 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9) vyksta edukacinis užsiėmimas mažiems ir dideliems „Auksakalio dėlionė”. Įėjimas su muziejaus bilietu.

Sekmadieniais 15 val. Mokytojų namų kiemelyje (Vilniaus g. 39/6) „Blusturgis“ – vieta, kurioje prekiaujama asmeniniais naudotais daiktais: drabužiais, aksesuarais, namų apyvokos reikmenimis, interjero detalėmis, žaislais, knygomis ir daugybe kitų. Taip pat čia galima rasti ir vienetinių rankų darbo gaminių. Blusų turgaus prekiautojai paprastai nesiekia pelno, o lankytojai ateina apžiūrėti prekių ir pabendrauti, gerai praleisti laiką, įsigyti originalių smulkmenų. Renginys nemokamas.

Darbo dienomis (nuo pirmadienio iki penktadienio) 12 val. kiekvieną kalendorinės vasaros darbo dieną nuo 12 val. pusvalandį vilniečiai bus kviečiami į sostinės St. Moniuškos skverelį klausytis „Pietų muzikos gyvai“. Projektą „Pietų muzika gyvai“ jau antrą vasarą inicijuojantys Vilniaus mokytojų namų darbuotojai, ragina vilniečius per pietų pertrauką neskubėti į tvankias restoranų ar kavinių sales, o, pasiėmus lauknešėlį, ateiti į St. Moniuškos skverelį. Čia kiekvieną darbo dieną bus galima pasiklausyti muzikos, dainų, kurios skambės be jokios fonogramos. Toks muzikinis vidudienio pusvalandis yra geras atokvėpis tarp darbo dienos bei galimybė pasikrauti gerų emocijų būsimai veiklai.

Šeštadieniais 14 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9)  ir 15.30 val. Vilniaus katedros požemiuose vedamos ekskursijos pavieniams lankytojams. Gido paslaugos nemokamos. Registracija ir informacija tel. (8 5) 269 7800, el. p. katedrospozemiai@bpmuziejus.lt.

TAIP PAT SKAITYKITE