Biorythm

Sustabdyta Panevėžio rajone veikusios maisto parduotuvės veikla

Vakar, birželio 3 d. Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu laikinai sustabdyta maisto produktų parduotuvės IĮ „Egdus“ (Panevėžio r. , Karsakiškio sen., Sodelių k.) veikla.  Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į planinio patikrinimo metu nustatytų pažeidimų gausą ir jų įtaką maisto saugai bei vartotojų sveikatai.

„Patikrinimą atlikę inspektoriai nustatė eilę grubių higienos ir savikontrolės sistemos pažeidimų. Pavyzdžiui, parduotuvėje nebuvo tekančio vandens ir sąlygų užtikrinti tinkamą patalpų ir darbuotojų higieną. Neatliekami savikontrolės sistemos auditai, keletą mėnesių nepildomas greitai gendančių maisto produktų priėmimo žurnalas, todėl galima įtarti, kad nebuvo kontroliuojama, ar į parduotuvę šie produktai buvo atvežami laikantis visų gamintojų nustatytų sąlygų ir užtikrinama jų sauga. Parduotuvėje buvo prekiaujama sausainiais, kurių tinkamumo vartoti terminas buvo pasibaigęs“, – komentavo Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Valdemaras Kontautas.

Pasak viršininko, ši įmonė, anksčiau priklausiusi mažos rizikos įmonių grupei, nuo šiol bus kontroliuojama griežčiau. IĮ „Egdus“ savininkas informuotas, kad parduotuvei veiklą atnaujinti bus leista tik po pakartotinio patikrinimo įsitikinus, kad visi nustatyti trūkumai yra pašalinti, o parduotuvės personalas gerai išmano savikontrolės sistemos reikalavimus.

TAIP PAT SKAITYKITE