Nobel biocare

Startuoja respublikinis mokinių straipsnių konkursas „Jaunimui palankios sveikatos paslaugos Lietuvoje”

2011 m. spalio 5 d. startuoja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamas respublikinis mokinių straipsnių konkursas „Jaunimui palankios sveikatos paslaugos Lietuvoje”. Konkurso partneriai – savivaldybių visuomenės sveikatos biurai. Konkurse kviečiami dalyvauti Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 9-12 klasių mokiniai (iki 19 metų imtinai).

Straipsniuose mokiniai turėtų aprašyti kaip įsivaizduoja sveikatos apsaugą ateityje, kokias gydymo paslaugas mokiniai norėtų gauti, ką norėtų sužinoti iš šeimos gydytojo apie ligų prevencines priemones, kokie santykiai turėtų būti tarp šeimos gydytojo ir paciento, kokia yra jų patirtis bendraujant su gydytojais, ypač šeimos gydytoju, ar gydytojai atsako į paaugliams rūpimus klausimus, ar saugomas konfidencialumas, ar paaugliai yra įtraukiami į sveikatos paslaugų planavimą ir įgyvendinimą ir kt. Straipsnio apimtis iki 5000-7000 spaudos ženklų (skaičiuojant be tarpų). Rašiniai gali būti įdomiai iliustruojami nuotraukomis. Straipsnio autoriaus nuotrauka pageidautina.

 

Konkursas vyks dviems etapais: pirmasis konkurso etapas vyks bendrojo ugdymo mokyklose. Konkursą inicijuoja ir datą nustato savivaldybių visuomenės sveikatos biurai ar pačios mokyklos. Mokyklose, direktorių įsakymu sudaromos konkurso darbų vertinimo komisijos, į kurių sudėtį yra įtraukiami savivaldybių visuomenės sveikatos biurų ar mokyklose dirbantys visuomenės sveikatos priežiūros specialistai. Pirmas konkurso etapas turi įvykti ne vėliau kaip iki spalio 31 d., o antrasis ir finalinis konkurso etapai nuo lapkričio 4 d. iki gruodžio 1 d. vyksta Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centre.

Dalyvius į antrąjį etapą nuo spalio 31 d. registruoja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras elektroniniu paštu jolanta.salteniene@smlpc.lt pagal registracijos formą (patalpintą, interneto svetainėje adresu www.smlpc.lt). Antrojo etapo dalyvių rašiniai bus skelbiami Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internetinėje svetainėje www.smlpc.lt. Straipsnių laureatai bus apdovanoti piniginiais bei septyniais skatinamaisiai prizais.TAIP PAT SKAITYKITE