„Aštuonerių metų Ignui reikalingas skubus ir išsamus odontologinis gydymas“, – sako „SOS vaikų kaimo“ socialinių paslaugų šeimai padalinio vadovas M. Labanauskas. Gydymas truks mėnesį, jam surinkta daugiau nei 1000 eurų.
„Su Ignu susipažinome šiais metais. Guvus, draugiškas, noriai bendraujantis, mėgstantis žaisti futbolą, spalvinti, labai rūpinasi savo jaunesne sesute“, – taip aštuonerių berniuką apibūdina „SOS vaikų kaimo“ socialinių paslaugų šeimai padalinio vadovas M. Labanauskas. – „Bet jis visai neprisileidžia gydytojų“.
Būtina skubi odontologo pagalba
Berniuko tėvai dalyvauja „SOS vaikų kaimų“ šeimos stiprinimo programoje, kurioje tobulina tėvystės įgūdžius, bendrauja su psichologais, padedami specialistų ieško darbo. Programa jiems padeda išlaikyti ryšį su dviem savo pametinukais vaikais – broliuku ir sesute, patikėti savo jėgomis, planuoti finansus, iš naujo pajusti tėvystės, rūpestingumo, atsakomybės auginti vaikus džiaugsmą ir įgūdžius.
Igno šeima gyvena nepritekliuje, neturi darbo ir praranda viltį jį surasti. Pasak M. Labanausko, tokioje aplinkoje dažniausiai trūksta dėmesio vaikų higienai ar pavyzdžio, padedančio formuoti elementarius sveikatos priežiūros įgūdžius. Socialinės rizikos šeimose lankymasis pas gydytojus yra retas, todėl atsiradus negalavimui vaiką sunku įkalbinti pasirodyti specialistui.
Berniukui jau turėjo išdygti nuolatiniai dantys. Deja, neprižiūrėtų ir sugedusių pieninių dantų tirpstančios šaknys trukdo jiems dygti, kelia skausmus bei riziką patekti infekcijai. Berniukas niekada nesilankė pas odontologą, o skausmingi dantukai jam kelia dar didesnę baimę.
Surinktos lėšos dantų gydymui
„Reikalingos skubios odontologo paslaugos. Menki higienos įpročiai, mažas tėvų dėmesys vaiko sveikatai ir nepriežiūra – tai pagrindinės priežastys, lemiančios, kodėl aštuonerių berniukui reikalingas skubus ir nelengvas gydymas“, – sako M. Labanauskas. Jei viskas vyks sklandžiai, gydymas truks mėnesį, jam prireiks mažiausiai 1000 eurų.
Pasak jo, sveikatos priežiūros įgūdžiai formuojasi šeimose. Šiam berniukui tai prasidės šeimų stiprinimo centre. Bendravimas su gydytojais nuo mažumės padeda vaikams ne tik išvengti baimių, bet ir laiku pastebėti ligų pradžią. Ankstyvas nuolatinis bendravimas su gydytojais padeda vaikui jaustis saugiai, o atsisveikinimas su pieniniais dantukais gali tapti linksmas prisiminimas, po kurio naujieji dantys dygs sveiki ir gražūs.
Pinigus, kurių reikia, kad Ignui vietoje buvusių pieninių dantukų pradėtų augti sveiki nuolatiniai dantys, „SOS vaikų kaimai“ skirs iš balandžio mėnesį vykusios „BIOK laboratorijos“ akcijos, kurios metu nuo kiekvienos parduotos „Ecodenta“ dantų pastos „SOS vaikų kaimams“ buvo skiriama 2%.
„Dėkojame visiems mūsų partneriams, specialistams, įmonėms ir akcijose dalyvavusiems žmonėms – padedantiems sukaupti lėšų ar savo paslaugomis prisidedantiems, kad vaikai augtų sveiki ir su šypsenomis.“, – sako M. Labanauskas.
„SOS vaikų kaimų“ šeimų stiprinimo centrai veikia Vilniuje, Šiauliuose, Alytuje, Varėnoje ir Pivašiūnuose. Juose lankosi daugiau kaip 230 socialinės rizikos šeimų, kuriose auga per 400 vaikų. Dalyvaudami šeimų stiprinimo programoje tėvai įsitraukia į visuomeninę veiklą, išmoksta nuolat rūpintis savo vaikais, planuoti finansus, taip sukurdami vaikams saugią aplinką.
Monika Andrijauskaitė
Korporatyvinės partnerystės vadovė
SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija
+37064032699
monika.andrijauskaite@sos-org.lt