Venoruton spray purškalas kojoms

Sostinės ligoninėse gerės slaugos paslaugų kokybė

Vilniaus mieste būtina pagerinti slaugos paslaugų kokybę ir pasiekti vienodą šių paslaugų kokybės standartą. Tokių išvadų priėjo sostinės mero A. Zuoko liepą sudaryta darbo grupė, patikrinusi penkias palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančias Vilniaus ligonines, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Darbo grupė sudarė pasiūlymų sąrašą ligoninių vadovams, kaip minimaliais resursais pagerinti situaciją įstaigose. Šios grupės veiklą pratęs pastarajame sostinės tarybos posėdyje patvirtinta slaugos ir globos reikalų komisija.

„Džiaugiuosi, kad šią savaitę su darbo grupės atstovais susitikę įstaigų vadovai pritarė po patikrinimų pateiktiems siūlymams ir pažadėjo imtis veiksmų, kad būtų geriau užtikrintas higienos normų laikymasis, tinkamai ir optimaliai paskirstyti darbuotojų darbo krūviai, maitinimo paslaugų kokybė atitiktų šioms įstaigoms keliamus reikalavimus”, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Darbo grupė taip pat siūlė užtikrinti kad palatose būtų ne daugiau kaip 4 lovos, o minimalus plotas vienai lovai palatoje būtų 7 m2. Be to, siūloma neguldyti terminalinės būklės pacientų į vienas palatas su kitais pacientais, paviešinti ir griežčiau kontroliuoti valgiaraščius, patiekiamo maisto kokybę, maistinę ir energetinę vertę, porcijų dydį, pacientų poreikiams patenkinti skyriuose pastatyti šaldytuvus. Išvadose pabrėžiama, kad įstaigoje matomoje vietoje turi būti pateikta informacija apie socialinį darbuotoją ir jo teikiamas paslaugas. Taip pat siūloma, kad ligoniui mirus būtų parištas apatinis žandikaulis, užmerktos akys, būtų įrengta vėsi patalpa, skirta artimųjų atsisveikinimui su ligoniu.

„Esame pasiruošę toliau dirbti, kad prižiūrėtume ir pagerintume įstaigose teikiamų paslaugų kokybę. Šiuo metu komisijos nariai lankosi globos namuose, kuriuose gyvena vilniečiai, tad po šių vizitų pateiksime siūlymus šių įstaigų vadovams bei išvadas sostinės tarybai. Be to, artimiausiu metu savivaldybėje atidarysime slaugos ir globos reikalų komisijos priimamąjį, kuriame kiekvieną savaitę priimsime klausimų ar problemų šioje srityje turinčius vilniečius”, – sako Rūta Vanagaitė, sostinės slaugos ir globos reikalų komisijos pirmininkė.

Mero sudaryta darbo grupė tikrino Vilkpėdės, Sapiegos ligoninės, Mykolo Marcinkevičiaus, Vilniaus universitetinės slaugos ir ilgalaikio gydymo ligonines ir Grigiškių sveikatos priežiūros centrą.


Bernardinai

TAIP PAT SKAITYKITE