Gudručio vaistinė

Siūloma apie alkoholio žalą skelbti ant butelio etiketės

Seimo narys Valdemaras Valkiūnas penktadienį įregistravo įstatymo pataisą, kuria siekiama Alkoholio kontrolės įstatyme reglamentuoti ant alkoholinių gėrimų etikečių ir pakuočių įspėjamąjį tekstą arba ženklus apie šių gėrimų žalingą poveikį sveikatai bei įpareigoti nurodyti alkoholinių gėrimų kaloringumą.

Alkoholio vartojimas yra viena iš ankstyvos mirties priežasčių, aktuali problema jaunimo tarpe, taip pat yra dažna priežastis nelaimingų atsitikimų keliuose, todėl siekiant išvengti minėtų padarinių, siūloma įpareigoti alkoholinių gėrimų gamintojus rašyti įspėjamuosius tekstus ar ženklus apie žalingą alkoholio poveikį sveikatai ar kitus galimai neigiamus padarinius, rašoma parlamentaro pranešime.

„Priprasti prie alkoholio galima vartojant ir alų ar sidrą, todėl rašyti įspėjamąjį tekstą reikia ant visų alkoholinių gėrimų. Galimi, mano manymu, ir ženklai, pavyzdžiui simbolizuojantys, kad nėščiosioms vartoti alkoholį yra pavojinga arba nurodantys, kad sėsti prie vairo neblaiviam yra draudžiama. Kaloringumo nurodymas ant alkoholinių gėrimų taip pat yra aktuali informacija vartotojams, todėl siekiant didinti alkoholio prevenciją būtų tikrai tikslinga reglamentuoti tokį etikečių žymėjimą”, – sakė V.Valkiūnas.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE