Nobel biocare

Šįmet jaunimas renkasi medicinos mokslus

Įpusėjo priėmimas į aukštąsias mokyklas – jau pateikta per 20 tūkstančių prašymų. Šįmet dar daugiau jaunimo renkasi medicinos studijas, o mažėjant stojančiųjų, konkurencija tarp universitetų ir kolegijų tampa vis aštresnė.

Per tūkstantį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto absolventų jau atsiėmė diplomus, tačiau pirmakursių suolai čia nebus tušti. Įpusėjus bendrajam priėmimui, aiškėja, kad abiturientus dar labiau nei ankstesniais metais vilioja medicinos studijos. Kol kas mažiau nei praėjusiais metais abiturientų renkasi socialinius mokslus.

„Biomedicinos mokslus renkasi arti 20 procentų pirmuoju pageidavimu ir žinant palyginti kuklų vietų skaičių, sakau, konkurencija bus labai didelė. Inžinerijos mokslus dabar pasirinko netoli 12 procentų – mažokai, tiesa pasakius. Poreikis ir darbdavių čia balsas šiuo atveju nėra išgirstas“, – teigia Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti prezidentas prof. Pranas Žiliūkas.

Šįmet mokyklas baigė maždaug trimis tūkstančiais mažiau abiturientų nei pernai, Rektorių konferencijos pirmininkas sako, universitetai dėl būsimų studentų kai kuriose studijų programose konkuruoja ir tai esą nėra blogai. Ar konkurencijos neiškreips ministerijos svarstomas tikslinis finansavimas reikalingoms specialybėms, rektorių vadovas sako kol kas dvejojantis.

„Pagal kokius kriterijus mes tas kvotas padalinsime, kuo remsimės – čia yra svarbiausiais dalykas, tai jeigu šitas bus kalbama, šitas kriterijų paketas bus pateiktas, nėra labai blogai. Bet liūdniausia, kad nebūtų tai, kaip būdavo – draugams, artimesniems geresnės sąlygos, taip negali būti“, – sako KTU rektorius, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos pirmininkas prof. Petras Barašauskas.

Dėl studentų konkuruoja ir kolegijos – studijas jose šįmet renkasi apie 40 procentų. Šiuo metu dėl pirmakursių didžiausia konkurencija tarp Vilniaus ir Kauno kolegijų.

„Manome, kad konkurencija yra mūsų varomoji jėga, todėl, žiūrime, kad kokybė būtų geresnė, kad būtų studijų programos šiuolaikiškos ir tokios, kurios būtų reikalingos mūsų Lietuvai“, – sako Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas komunikacijai Antanas Vaidelys.

Prašymus studijuoti aukštosiose mokyklose stojantieji galės pateikti iki liepos 23-iosios. Skaičiuojama, kad mokslus universitetuose ir kolegijose rugsėjį pradės per 30 tūkstančių pirmakursių.

Jūratė Anilionytė, LRT Televizijos Naujienų tarnyba, LRT.lt

TAIP PAT SKAITYKITE