Nobel biocare

Šią savaitę Baltarusijos veterinarijos specialistų delegacija susipažins su Lietuvos gyvūnų ligų kontrolės sistema

Šią savaitę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje ir Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute lankosi Baltarusijos Respublikos veterinarijos specialistų delegacija, kuri  susipažins su Lietuvos gyvulių sveikatos priežiūros sistema, ženklinimo ir registravimo sistema, laboratoriniais tyrimais. 

Vizitas suplanuotas pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vykdomą Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą „Gyvūnų ligų kontrolės sistemos įgyvendinimas Baltarusijos Respublikoje“.

Įgyvendinant Europos Sąjungos 2007–2013 m. strategiją „Prevencija geriau už gydymą“, būtina vykdyti užkrečiamųjų bei infekcinių ligų stebėsenos, kontrolės ir prevencijos priemones ne tik Europos Sąjungos šalyse, bet ir kaimyninėse trečiosiose šalyse, nes gyvūnų ligų kontrolės sistemos įgyvendinimas yra kiekvienos šalies vienas iš aktualiausių klausimų, todėl šis projektas ir vykdomas mūsų kaimyninėje šalyje – Baltarusijoje – siekiant užkirsti kelią bet kokių užkrečiamųjų gyvūnų ligų atsiradimui.

Pagal Europos Sąjungos reikalavimus svarbu, kad prekybai, veisimui, produkcijai ar skerdimui skirti auginami galvijai ir kiaulės atitiktų tam tikrus gyvūnų sveikatos reikalavimus, užtikrinančius, kad gyvūnai nėra užkrečiamos ar infekcinės ligos šaltinis, būtų tinkamai paženklinti. Galvijai iš laikymo vietos gali būti parduodami tik, jei yra kilę iš oficialiai tuberkuliozės, enzootinės galvijų leukozės neapimtos bandos, o jeigu tai nekastruoti galvijai – iš oficialiai bruceliozės neapimtos bandos. 

„Su Baltarusijos kompetentinga institucija bendradarbiaujame nuolat, tačiau tai pirmas projektas, vykdomas pagal Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programą Baltarusijos Respublikoje. Sulaukiame daug teigiamų atsiliepimų apie mūsų tarnybos ekspertus, dalyvaujančius projektuose, todėl tikimės, kad ši iniciatyva taps tęstine“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius dr. Jonas Milius.

www.vmvt.lt

 

TAIP PAT SKAITYKITE