Biorythm

„Sergančio vaiko šeimos namučiai“ – projektas, teikiantis vilties

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu sudaryta darbo grupė Paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ pateiktam „Šeimos namų“ projektui išnagrinėti. Darbo grupei vadovaujanti sveikatos apsaugos viceministrė dr. Jadvyga Zinkevičiūtė susitikime su projekto iniciatoriais, įvairių valstybės ir savivaldos institucijų atstovais aptarė, kokių veiksmų reikėtų imtis kartu, kad netoli onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymo įstaigos atsirastų „namų tipo“ reabilitacinis, informacinis centras.

 

„Šie metai – ypatingi. Tai Vaikų sveikatos metai, todėl visi dabar mūsų pradėti darbai yra ypač svarbūs ir bus tęsiami toliau. Savo veiklą skiriame mūsų valstybės ateičiai, tiems, ką mylime labiausiai – mūsų vaikams, – teigia sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė. – Skaudu, kad kasmet Lietuvoje onkologinėmis ligomis suserga iki 100 vaikų. Bet 80 procentų jų pasveiksta ir tai teikia vilties. Tačiau onkologinių susirgimų gydymas – ilgas ir sudėtingas procesas. „Mamų unija“ imasi iniciatyvos ir už jų pačių surinktas lėšas siūlo pastatyti nedidelį 600–800 kv. m. pastatą ir jame įsteigti „Sergančio vaiko namučius“. Čia, akistatoje su liga atsidūrusius vaikus ir jų tėvus suptų ypatinga namų šiluma, jiems būtų teikiama reabilitacinė, konsultacinė ir psichologinė pagalba“. Pasak viceministrės, valdžios ir savivaldos institucijų atstovai privalo suremti pečius ir padėti įgyvendinti visos Lietuvos onkologinėmis ligomis sergančių vaikučių šeimų svajonę – turėti savo reabilitacijos namus.

Pasak Eglės Mėlinauskienės, Paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ direktorės, „Sergančio vaiko namučiuose“ priežiūra būtų kompleksiškai vykdoma įvairių sričių specialistų: pediatrų, skausmo specialistų, medikų, psichologų, dvasininkų ir kt. Projekto idėja remiasi tarptautine patirtimi: daugelyje pasaulio šalių, įskaitant ir Europos Sąjungą, tokie šeimos namai sėkmingai funkcionuoja. Puikia patirtimi šioje srityje gali pasidalinti ir kaimyninės šalys – Latvija, Lenkija, Rusija.

Pasak projekto iniciatorių, lėšos statybai yra jau surinktos. Reikia tik valdžios pritarimo skirti nedidelį žemės sklypą šiai idėjai įgyvendinti. Geriausia vieta tokiam centrui, projektų iniciatorių nuomone, būtų šalia daugiausia mažųjų onkologinių pacientų gydančios įstaigos, nenaudojamose, dirvonuojančiose žemėse.

Pasitarimo dalyviai nutarė kreiptis į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų vadovybę dėl galimybių skirti apie 60 arų nenaudojamos žemės sklypą Santariškių miestelyje planuojamam statyti „Sergančio vaiko šeimos namučiai“ reabilitaciniam ir informaciniam centrui. Jis galėtų įsikurti šalia VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės, kurioje yra Vaikų onkohematologijos skyrius. Specialistams yra pavesta išsiaiškinti šios srities teisinę bazę ir parengti veiksmų planą.

Sveikatos apsaugos viceministrės Jadvygos Zinkevičiūtės siūlymu, visa šio projekto įgyvendinimo veikla bus viešinama Sveikatos apsaugos ministerijos interneto puslapyje.

 

Daugiau informacijos:

/go.php/lit/Sveikatos-apsaugos-viceministres-Jadvygos-Zinkeviciutes-susitikimai

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 266 1411,

 

TAIP PAT SKAITYKITE