Krikščionių medicinos centras

Septynios miego valandos

Žmonės, ku­rie per pa­rą mie­ga 5 ir mažiau va­landų, gy­ve­na trum­piau nei tie, ku­rie mie­ga 7 va­lan­das, tei­gia britų moks­li­nin­kai. Ta­č­iau ne ką blo­giau yra mie­go­ti il­gai: mie­gan­tie­ji 8 ir dau­giau va­landų taip pat miršta ank­sč­iau.

War­wick uni­ver­si­te­to ir Lon­do­no im­pe­ra­to­riško­jo ko­ledžo moks­li­nin­kai nau­do­jo 10308 vals­tybės tar­nau­tojų duo­me­nis apie mie­gą, ku­rie bu­vo su­rink­ti 1985-1988, o at­nau­jin­ti 1992-1993 me­tais. Ty­ri­mo da­ly­viai bu­vo ste­bi­mi 17 metų.

Išana­li­zavę tu­ri­mus duo­me­nis, moks­li­nin­kai nu­statė, kad žmonės, ku­rie mie­ga 5 ir mažiau va­landų, du kar­tus dažniau miršta nuo šir­dies ir krau­ja­gys­lių ligų.

Kaip tei­gia vie­na ty­ri­mo au­to­rių Fra­nč­es­ko Kap­pu­č­i­no, mie­go trūku­mas aso­ci­ja­vo­si su ant­svo­rio at­si­ra­di­mu, hi­per­ten­zi­ja ir 2 ti­po cuk­ri­niu dia­be­tu. „Tre­č­da­lis Didžio­sios Bri­ta­ni­jos ir 40 proc. JAV gy­ven­tojų nak­ties mie­gui ski­ria mažiau nei pen­kias va­lan­das. Todėl ne­nuos­ta­bu, kad žmonės vis dažniau skundžia­si sil­pnu­mu, nuo­var­giu ir mie­guis­tu­mu die­nos me­tu”, – tei­gia moks­li­nin­kas.

Be­je, moks­li­nin­kai at­kreipė dėmesį, kad po aštuo­nias ir dau­giau va­landų mie­ga­nčių žmo­nių mir­tin­gu­mo ly­gis taip pat du kar­tus di­des­nis nei žmo­nių, mie­ga­nčių sep­ty­nias va­lan­das per pa­rą. Tie­sa, miršta­mu­mo nuo šir­dies ir krau­ja­gys­lių ligų didėji­mo ne­pa­stebėta. Moks­li­nin­kai ne­galėjo pa­aiškin­ti šio reiški­nio priežasčių, ta­č­iau jie ma­no, jog il­gas mie­go­ji­mas ga­li būti dep­re­si­jos ar­ba jėgų ne­bu­vi­mo, kas dažnai būdin­ga on­ko­lo­ginėms li­goms, priežas­tis.



TAIP PAT SKAITYKITE