Rawpowders

Seimui planuojama pateikti siūlymą leisti parduotuvėse prekiauti nereceptiniais vaistais

Seimui ketvirtadienį planuojama pristatyti Liberalų sąjūdžio inicijuojamą projektą, kad nuo 2015 metų būtų galima nereceptiniais vaistais prekiauti parduotuvėse.

Į darbotvarkę įtrauktas Farmacijos įstatymo pataisų projekto, kuris leistų žmonėms įsigyti nereceptinių vaistų ne tik vaistinėse, bet ir kitose mažmeninės prekybos vietose, pateikimas.

Siūloma, kad nereceptinių vaistų, kuriais galima prekiauti, sąrašą pirmiausia turėtų patvirtinti sveikatos apsaugos ministras. Ministras taip pat nustatytų vaistų pardavimo mažmeninės prekybos vietose sąlygas, saugojimo ir apskaitos tvarką.

Pataisos iniciatorius Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis tvirtina, kad pakeitimai spręstų problemą, kai kaimiškose vietovėse nesant vaistinės neįmanoma greitai įsigyti vaistų nuo karščio ar galvos skausmo.

Liberalai taip pat siūlo Farmacijos įstatymo pataisomis atsisakyti ribojimo kelioms įstaigoms vykdyti vaistinės veiklą tame pačiame pastate ar tuo pačiu adresu. Liberalų įsitikinimu, tai leistų užtikrinti didesnę konkurenciją ir mažesnes vaistų kainas.

Seimo Parlamentinių tyrimų departamento duomenimis, 2010 metais nereceptiniais vaistais ne tik vaistinėse pagal nustatytas sąlygas leista prekiauti šiose Europos Sąjungos valstybėse: Italijoje, Portugalijoje, Švedijoje, Danijoje, Nyderlanduose, Jungtinėje Karalystėje, Lenkijoje, Vokietijoje ir Vengrijoje.

TAIP PAT SKAITYKITE