Nobel biocare

Šeimos gydytojams skatinti skiriama 6 mln. litų

Šiemet skiriama apie 6 mln. litų skatinti šeimos gydytojus už gerus bronchinės astmos ir diabeto gydymo rezultatus, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės, prieš įvedant gerų darbo rodiklių vertes, buvo atlikta Lietuvos ir užsienio šalių hospitalizacijos dėl cukrinio diabeto bei bronchinės astmos duomenų analizė.

Ji parodė, kad Lietuvoje šiomis lėtinėmis ligomis sergančių hospitalizuojamų pacientų skaičius yra kur kas didesnis nei Europos Sąjungoje ar JAV. Analizė taip pat atskleidė, kad gydant šias ligas labai efektyvus yra pirminės sveikatos priežiūros grandies vaidmuo.

„Neabejoju, kad pradėjus mokėti už pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros gerus darbo rezultatus, pagerės pacientų, kuriems diagnozuotas cukrinis diabetas ar bronchinė astma priežiūra pirminėje grandyje, sumažės bereikalinga hospitalizacija. Pavyzdžiui, pritaikius tinkamą gydymą, išmokius pacientą sveikatos priežiūros ypatumų, cukrinis diabetas sėkmingai kontroliuojamas ambulatorinėje grandyje”, – pranešime spaudai sakė N.Ribokienė.

TAIP PAT SKAITYKITE