Nobel biocare

Seimas linkęs uždrausti abortus

Parlamentarai antradienį po pateikimo pritarė Seimo Lietuvos lenkų rinkimo akcijos (LLRA) parengtam įstatymo projektui, kuriuo siūloma Lietuvoje uždrausti abortus.

Už projektą pasisakė 46 Seimo nariai, prieš – 19 susilaikė 25.

Teisės akto projektą svarstys Seimo komitetai, dėl jo Seimas apsispręs rudens sesijoje.

Diskutuojant dėl dokumento Seimo posėdžių salėje užvirė rimta kova. Socialdemokratė Giedrė Purvaneckienė piktinosi, kodėl lenkai ėmėsi  tokios iniciatyvos, kai apklausos rodo, jog dauguma lietuvių abortų draudimui nepritaria. Ji baiminosi, kad priėmus tokį įstatymą bus kaip Lenkijoje, kur po draudimo pradėjo plisti kriminaliniai abortai.

„Statistika – ne šventa karvė. Noriu pasakyti, kad šiuo klausimu referendumo nebuvo, o per vieną „LRT Televizijos“ laidą dvigubai daugiau žiūrovų pasisakė už abortų draudimą“, – jai atsakė įstatymo projektą pristatęs LLRA frakcijos narys Zbignevas Jedinskis.

Jis aiškino, kad pasipriešinimas abortų draudimui esą kyla dėl komercinių interesų.

„Visi girdėjote apie kamienines ląsteles, iš jų galima gaminti preparatus, kurie atnaujina organizmą, bet jie yra labai brangūs ir juos sau gali leisti tik labai pasiturintys žmonės. Neseniai iš Lenkijos į Vokietiją buvo sustabdyta nelegali poabortinės medžiagos siunta, taigi, yra nelegalus biznis“, – samprotavo jis.

Konservatorius Arimantas Dumčius svarstė, ar nederėtų leisti moterims darytis abortą ne tik po išprievartavimo, bet ir nustačius, kad vaikas gims neįgalus.

Z. Jedinskis neatmetė tokios galimybės ir pridūrė, kad dėl to galima diskutuoti. LLRA atstovas aiškino, kad JAV buvo atlikta neįgaliųjų apklausa, kurios rezultatai jį nustebino.

„Mokslininkai padarė apklausą neįgaliųjų ir klausė, ar jiems būtų buvę geriau apskritai negimti, tai jie visiškai nesuprato šio klausimo. Nereikia ir mokslininkų, visi žinome, kad žmonės su negalia irgi nori gyventi. Yra sveikų, kurie nenori gyventi, bet su negalia nori, ir kas suteikė teisę nuspręsti, gyventi jiems ar ne“, – aiškino Z. Jedinskis.

Pataisas, siūlančias uždrausti abortus, Seimui pateikė LLRA atstovai, jas pasirašė ir du ne šios partijos frakcijos nariai – „darbietis“ Kęstutis Daukšys, ir Drąsos kelio frakcijos narys Algirdas Patackas.

Pagal projektą, nėštumą gydytojas galėtų nutraukti tik tuo atveju, jei nėštumas gresia  moters gyvybei ar sveikatai, arba yra pagrįstų įtarimų, jog ji pastojo po išprievartavimo. Nutraukti nėštumą  būtų leidžiama, jei nuo nėštumo pradžios praėjo ne daugiau kaip 12 savaičių.

Projekto autoriai aiškina, kad Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymas atspindi Katalikų bažnyčios, popiežiaus Jono Pauliaus II mokymus, taip pat mūsų šalies piliečių lūkesčius. „Įstatymas bus ryžtingas žingsnis, ginant mūsų šalies gyvybiškai svarbūs interesus demografijos ir visuomenės moralės srityse“, – įsitikinę lenkai.

TAIP PAT SKAITYKITE