Eurovaistinė

Saulės vonių pasekmės – nudegusi ir išsausėjusi oda

Įsibėgėjus vasarai, derėtų galvoti ne tik apie atostogas, šiltą orą, išvykas į gamtą, maudynes ir saulės vonias, bet ir pasirūpinti savo oda, kuri šiltuoju metų laiku yra ypač veikiama tiesioginių saulės spindulių, vandens ir vėjo. Kosmetologai įspėja, kad piktnaudžiavimo saule pasekmės gali būti skaudžios ir padaryti neatitaisomos žalos organizmui.

„Dažniausiai poilsiautojams atostogas sudrumsčia piktnaudžiavimas saule. Oda tampa sausa, jautri, netenka daug drėgmės, šerpetoja, juntamas odos tempimas, kamuoja kiti nemalonūs pojūčiai. Su tokiomis problemomis žmonės kreipiasi pagalbos į mus”, – pasakoja kosmetologė Indrė Balkaitienė.

Būtina tinkama apsauga

Saulės spinduliai mūsų organizmui yra gyvybiškai būtini, nes padeda gaminti vitaminą D, suaktyvina imuninę sistemą, gerina kraujotaką. Tačiau per didelės ultravioletinių spindulių dozės žmogui kenkia. Smėlis ir vanduo atspindi iki 85 procentų saulės spindulių, todėl paplūdimyje padidėjęs spinduliavimas tampa dar pavojingesnis.

I. Balkaitienės teigimu, jei norime turėti gražų įdegį ir nepadaryti didelės žalos organizmui, turime paisyti patarimų, kaip sveikai degintis ir būtinai naudotis specialiomis apsaugos priemonėmis.

Apsaugos kremų efektyvumui įtakos turi filtrai, esantys kreme, ir apsaugos indeksai. Svarbiausia, kad kremas būtų užteptas bent pusvalandį prieš saulės vonias, o ne paplūdimyje. Išsimaudžius kelis kartus jūroje, kremą reikėtų tepti iš naujo.

Grįžus iš pajūrio, apsaugos priemonės turi būti nuvalomos, o kūnas ištepamas drėkinančiomis, specialiomis priemonėmis po saulės vonių.

Tam, kad galima būtų visiškai mėgautis atostogų malonumais, reikėtų įsigyti drėkinančių bei apsaugančių priemonių ne tik veido ir kūno odai, bet ir plaukams. Saugoti plaukus taip pat būtina, nes jie nuo saulės, vėjo ir jūros vandens išsausėja, praranda žvilgesį, pradeda lūžinėti jų galiukai.

„Tačiau svarbu ne tik drėkinti odą, bet ir organizmą – gerti daug skysčių”, – patarė kosmetologė I. Balkaitienė.

Specialios procedūros drėgmės netekusiai odai

Stipriai nudegus saulėje, negalima odos tepti jokiais riebalais. Patariama naudoti specialius preparatus, skirtus nudegusiai nuo saulės odai. Kai stiprus nudegimas ir norima sumažinti žalą, pagalbos reikia kreiptis į profesionalus.

Po saulės vonių drėgmės netekusiai ir perkaitusiai odai kosmetikės ypač rekomenduoja intensyvų drėkinimą jūros dumblių gelio lapais, kurių dėka veido oda maksimaliai sudrėkinama, sumažėja paraudimas, atstatomas odos drėgmės balansas. Ši unikali procedūra – tai pirmoji pagalba „saulės aukoms”.

I. Balkaitienės teigimu, ne mažesnis dėmesys turėtų tekti trankų bei kojų odai. Po intensyvaus poilsio pajūryje rankas reikėtų atgaivinti SPA procedūromis, nuo kurių oda tampa minkštesnė, o veikliosios medžiagos, tokios kaip jūros dumbliai, neleidžia džiūti, prisotina mineralų ir mikroelementų, sumažina raudonį, išlygina smulkias raukšleles.

Nereikėtų pamiršti ir kojų priežiūros procedūrų, nes nuo karšto smėlio ir sūraus jūros vandens nukenčia pėdos. Kaukės, kremai pamaitina ir atvėsina pėdų odą bei neleidžia išdžiūti ir suskilinėti padams.
Pasak kosmetologės I. Balkaitienės, vasarą tinka visos drėkinančios procedūros, kurios rekomenduojamos drėgmės stokojančiai, sausai odai.



TAIP PAT SKAITYKITE