Nobel biocare

Saudo Arabijoje nuo panašaus į SARS viruso mirė dar du žmonės

Saudo Arabijoje nuo naujo viruso, panašaus į SARS, mirė dar du žmonės, iš viso šis naujasis koronavirusas per savaitę nusinešė septynių žmonių gyvybes šalyje, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per kelias pastarąsias dienas Ahsate buvo užregistruoti dar trys naujojo koronaviruso atvejai. Du juo užsikrėtę žmonės mirė, o trečiasis yra stabilios būklės“, – sekmadienį vakare pranešė naujienų agentūra SPA.

Kokios tautybės buvo paskutinės viruso aukos, pranešime nenurodoma.

Praėjusį trečiadienį ministerija informavo, kad nuo naujo, į SARS panašaus viruso per kelias pastarąsias dienas mirė penki žmonės, o dar du gydomi intensyviosios terapijos skyriuje.

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) penktadienį nurodė, kad Saudo Arabijoje buvo užregistruoti dar trys nauji viruso atvejai.

Visi atvejai užfiksuoti Ahsato provincijoje naftos turtingame šalies rytiniame regione, netoli Bahreino ir Kataro.

Iš viso šis virusas, kuris pirmą kartą buvo aptiktas pernai, pareikalavo jau 18 žmonių gyvybių, iš jų 11 mirties atvejų buvo užregistruoti Saudo Arabijoje.

Sekmadienį SPA pranešė, jog Sveikatos apsaugos ministerija „nori visus patikinti, kad viruso atvejai tebėra mažai paplitę, lyginant su kitais gripo virusais“, todėl „nėra pagrindo nerimauti“.

Ministerijos pranešime nurodoma, kad „pastaruoju metu“ karalystėje buvo užregistruota 13 infekcijos atvejų.

Užkratas, žinomas kaip naujasis koronavirusas arba hCoV-EMC, pirmąkart buvo aptiktas praeitų metų viduryje.

Jis giminingas virusui, sukeliančiam ūmaus kvėpavimo takų sindromą ( SARS), kurio protrūkis įvyko prieš dešimtmetį Pietryčių Azijoje, kai žmonės užsikrėtė nuo virusą nešiojančių gyvūnų.

Paslaptingasis virusas daugiausiai aukų pareikalavo Saudo Arabijoje, kiti užsikrėtimo juo atvejai buvo užregistruoti Jordanijoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

TAIP PAT SKAITYKITE