REXSAN

Santaros klinikose bus statomas naujas Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centras

Santaros klinikos

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva 2025 m. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose duris atvers Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centras. Įgyvendinti pokyčiai išplės galimybes infekcinių ligų gydymui, užtikrins pasirengimą galimoms krizinėms situacijoms ir pagerins darbo sąlygas personalui.

SAM Specializuotos sveikatos priežiūros skyriaus patarėjos Alvydos Naujokaitės teigimu, modernizuojant infekcinių ligų gydymo įstaigas siekiama sustiprinti infekcinių ligų valdymą ir kontrolę. „Kova su COVID-19 infekcija paskatino ieškoti sprendimų, kurie leistų efektyviau ir operatyviau reaguoti pandemijų ir epidemijų metu. Įgyvendinti pokyčiai užtikrins pacientams dar kokybiškesnes ir saugesnes sveikatos priežiūros paslaugas“, – sakė ji.

Pokyčiai numatyti ir kituose infekcinių ligų klasterio centruose: Kauno klinikose bus statomas naujas infekcinių ligų korpusas, modernizacija bus vykdoma ir antrinio lygio paslaugas teikiančiuose regioniniuose centruose – Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir Klaipėdos universiteto ligoninėje.

Įgyvendinti pokyčiai pacientams sustiprins gydymo sąlygas

VU ligoninės Santaros klinikų direktorius medicinai dr. Valdas Pečeliūnas teigia, kad naujame, 5 aukštų infekcinių ligų centre veiks Priėmimo-skubios pagalbos skyrius; Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius; pacientų izoliaciją užtikrinantis vidaus ligų padalinys bei specializuota laboratorija. Šiame centre teikiamos aukščiausios kokybės diagnostikos bei gydymo paslaugos leis taikyti kompleksinį gydymą sunkiomis ligomis sergantiems pacientams, kuriems buvo diagnozuota užkrečiamoji liga.

Pasak dr. V. Pečeliūno, modernizacija sudarys sąlygas efektyviau valdyti pacientų srautus pandemijų ar epidemijų atveju. „Esant poreikiui, galėsime operatyviai didinti intensyvios terapijos lovų skaičių, priimti daugiau infekcine liga sergančių pacientų ir tuo pat metu išlaikyti sklandų kitų skyrių darbą“, – sakė jis.

Be to, prireikus bus galimybė infekcinių ligų centrą visiškai izoliuoti. Tai padės sklandžiai teikti reikiamą pagalbą tiek infekcinėmis, tiek kitomis ligomis sergantiems pacientams.

Pašnekovo teigimu, infekcinių ligų centrą nuspręsta suprojektuoti taip, kad jis būtų sujungtas su šiuo metu veikiančiu Priėmimo-skubios pagalbos skyriumi. „Taip bus užtikrintas sklandus pacientų judėjimas tarp įstaigos korpusų ir padalinių, taip pat turėsime galimybę efektyviai izoliuoti pacientus, sergančius užkrečiamomis infekcinėmis ligomis. Didelė dalis pacientų kreipiasi į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių jau sirgdami infekcine liga, bet to nežinodami“, – sakė jis.

Naujoje laboratorijoje – didesnės tyrimų apimtys

Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centre įrengtoje aukšto biosaugos lygio laboratorija leis saugiau dirbti su pavojingais patogenais, vykdyti greitąjį testavimą, dirbti su pacientų, sergančių pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis, mėginiais.

„Užtikrinsime didesnes tyrimų ir testavimo galimybes. Naujoji laboratorija bus pritaikyta dirbti su dideliais kiekiais ypatingo pavojingumo mėginių. Tai reiškia, kad bus galima greitai gauti atsakymus“, – sakė dr. V. Pečeliūnas.

VU ligoninės Santaros klinikų naujojo pastato statybų projektas jau parengtas, artimiausiu metu bus pradėti statybos darbai. Projektas, kurio vertė 44 mln. eurų, yra finansuojamas pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“ iš ES ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ bei valstybės biudžeto lėšų.

TAIP PAT SKAITYKITE