Venoruton spray purškalas kojoms

Santariškių klinikose mirė du pandeminiu gripu sirgę žmonės

Į Santariškių klinikų reanimacijos skyrių plūsta pandeminiu gripu sergantys žmonės. Dviejų pacientų medikams išgelbėti nepavyko.

Tai patvirtino Santariškių klinikų atstovė spaudai Gitana Letukienė. Anot jos, vienas pacientas mirė prieš Naujuosius, o antrojo gyvybė užgeso sausio 1-ąją.

„Yra du mirę nuo pandeminio gripo. Dviem žmonėms reanimacijoje įtariamas gripas, keturiems įtariamas pandeminis gripas. Diagnozės tiems šešiems žmonėms nėra aiškios”, – sakė G.Letukienė. Pašnekovė teigė negalinti suteikti daugiau informacijos apie pandeminio gripo aukas.

Į Santariškių klinikų reanimaciją pristatomi tik sunkiausios būklės gripu sergantys pacientai, kuriems kitų šalies ligoninių medikai nebegali pagelbėti.

Neoficialiomis kl.lt žiniomis, Santariškių klinikų reanimacijos skyriuje dėl pandeminio gripo netrukus gali būti paskelbtas karantinas.

Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis per savaitę gerokai padidėjo. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, daugiausiai serga Trakų ir Vilniaus gyventojai: 86,7 ir 77 iš 10 tūkst. Kaune ir Kauno rajone sergamumas gerokai mažesnis, iš 10 tūkst. gyventojų serga 57,5. Gripo epidemija skelbiama, kai serga 100 iš 10 tūkst. gyventojų.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Šeimos medicinos klinikos vadovas profesorius Leonas Valius visiems sergantiesiems pataria neiti į darbą, gerti daug skysčių, geriausiai arbatos, matuotis kūno temperatūrą. Jai pakilus per 38 laipsnius, gerti ne aspiriną, o paracetamolį, nes šis mažiau dirgina virškinamąjį traktą.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE